Członkowie stowarzyszenia zatwierdzili nową listę priorytetów oraz wprowadzili zmiany w statucie stowarzyszenia, by jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby lokalnych społeczności. W ramach uchwały ustalono również wysokość składek członkowskich, co pozwoli na skuteczniejsze działanie Stowarzyszenia.
W spotkaniu uczestniczyli również Marszałkowie Województwa Podkarpackiego – Małgorzata Jarosińska-Jedynak oraz Karol Ożóg, którzy zapewnili, że Zarząd Województwa jest gotowy wspierać lokalne samorządy w realizacji kluczowych projektów rozwojowych. zapewnili o pomocy w realizacji projektów transportowych i innych inicjatyw wspierających rozwój Aglomeracji Rzeszowskiej.
Wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu zgłaszali palące problemy, takie jak niekorzystne przepisy dotyczące planowania przestrzennego i ograniczenia w rozwoju dla terenów sąsiadujących z Rzeszowem. Poruszono również temat lepszej komunikacji publicznej, zwłaszcza dojazdów do Rzeszowa. Liczymy, że miasto Rzeszów dołączy do projektu, co umożliwi wspólną realizację tych ambitnych zamierzeń.
Wójtowie i burmistrzowie podkreślali potrzebę współpracy z Miastem Rzeszów, aby wspólnie realizować projekt, który przyniesie realne korzyści mieszkańcom całego powiatu. Samorządowcy podnieśli również temat wyzwań związanych z nowymi przepisami w zakresie planowania przestrzennego. Poruszono tematy centrów przesiadkowych, które mogą powstać w gminach powiatu, ułatwiając mieszkańcom korzystanie z transportu publicznego.





![Protest rolników wobec umowy UE–Mercosur. Głos Podkarpacia [ZDJĘCIA] Protest rolników wobec umowy UE–Mercosur. Głos Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://static2.rzeszow-info.pl/data/articles/sm-4x3-protest-rolnikow-wobec-umowy-ue-mercosur-glos-podkarpacia-zdjecia-1767097224.jpg)


Napisz komentarz
Komentarze