Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Show Szalonych Naukowców - widowisko edukacyjne dla dzieci

Show Szalonych Naukowców - widowisko edukacyjne dla dzieci
Show Szalonych Naukowców 3

Barwne widowisko o naukowych perypetiach niezwykłych bohaterów: Człowieka-Robaka, Igreka, Niny i Profesora Trauta. To emocjonujący pokaz eksperymentów z różnych dziedzin wiedzy, podczas którego młodzi widzowie zobaczą spektakularne doświadczenia chemiczne, poznają zasady rządzące planetami i znajdą odpowiedzi na nurtujące pytania naukowe.29 marca 2022, Kino Zorza


Podróż do fascynującego świata kolorowych probówek, buchającej piany, pośród menzurek czy magnesów odkryje nowe pasje i będzie fantastyczną, zapamiętaną na długie lata przygodą. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod edukacyjnych i pełne humoru widowisko, które nie tylko zachwyci kreatywnym wykonaniem, ale z pewnością rozbudzi wyobraźnię każdego młodego naukowca! Ponieważ spektakl ma charakter rozrywkowy, to – choć tłumaczymy widzom zasady realizacji każdego z eksperymentów – nie zagłębiamy się w szczegółowe wyjaśnienia fizyki i chemii.W programie znajdą się m.in.:
  • Szalona piana: Reakcja egzotermiczna rozkładu nadtlenku wodoru z towarzyszeniem piany. Bardzo wyrazisty eksperyment, któremu towarzyszą setki litrów kolorowej piany!

  • Ciekły azot: Szereg eksperymentów wykazujących właściwości ciekłego azotu i innych gazów. Zmniejszenie i zwiększenie objętości, szybkie zamrażanie znajomych przedmiotów oraz substancji. Mgła na stole i ogromny wybuch azotowy to tylko niektóre z atrakcji!

  • Cewki Tesli: Szereg eksperymentów z niezwykle rzadko spotykanymi urządzeniami, generującymi wysokiej częstotliwości wyładowania elektryczne (zamek błyskawiczny). Jonizacja gazów i ich blask. Przesyłanie energii na odległość, pojęcie błyskawicy.  Człowiek jako antena emitera. Zmiana koloru absolutorium z pomocą jonów chemicznych soli. Kolorowa plazma w zamkniętych przestrzeniach.

  • Theremin (instrument muzyczny, na którym graj się bez dotyku): Pierwszy muzyczny elektroinstrument (1918 rok). Historia, zasada działania, prezentacja gry na instrumencie.

  • Pokaz laserów.


Więcej informacji dostępnych na: https://pankoncert.pl/


Czas trwania: 70 minut


Cena biletów: 30-50 złShow Szalonych Naukowców 4

Show Szalonych Naukowców 4

Show Szalonych Naukowców 5

Show Szalonych Naukowców 5

Show Szalonych Naukowców 1

Show Szalonych Naukowców 1

Show Szalonych Naukowców 2

Show Szalonych Naukowców 2

Show Szalonych Naukowców. kultura edukacja

Show Szalonych Naukowców. kultura edukacja

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Komentarze