Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Piknik plenerowy nad Jeziorem Tarnobrzeskim [FOTO]

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”- to ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna, której jedną z odsłon jest Piknik Plenerowy nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Na plażowiczów i uczestników spotkania czekało wiele atrakcji m.in. konkursy, zabawy tor sprawnościowy w alkogoglach oraz ćwiczenia służb ratownictwa wodnego. Działania zainicjowane zostały przez Wojewodę Podkarpackiego Teresę Kubas-Hul. Podkarpacką Policję reprezentował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinsp. Piotr Stępka.
Piknik plenerowy nad Jeziorem Tarnobrzeskim [FOTO]

Źródło: KMP Tarnobrzeg

Każdego dnia, tarnobrzescy policjanci starają się zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu, ale też turystom odwiedzającym nasz region. W tym celu współpracują z innymi służbami, dla których niesienie pomocy jest tak samo ważne.

5 lipca nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbyła się inauguracja akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych, poprzez działania informacyjno-edukacyjne skierowane do ogółu społeczeństwa. Jej bezpośrednimi adresatami są mieszkańcy Tarnobrzega - dzieci i młodzież oraz turyści przebywający w naszym regionie.

Piknik nad Jeziorem Tarnobrzeskim, został zorganizowany z inicjatywy Wojewody Podkarpackiego Teresy Kubas-Hul. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Jarosława Tokarczyka podkarpacką Policję reprezentował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinsp. Piotr Stępka wraz z Komendantem Miejskim Policji w Tarnobrzegu mł. insp. Markiem Pietrykowskim.

fot. KMP Tarnobrzeg

Honorowy patronat akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” objął Prezydent Miasta Tarnobrzega Łukasz Nowak. 

fot. KMP Tarnobrzeg

W spotkaniu udział wzięli m.in. Starosta Tarnobrzeski Paweł Bartoszek, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie bryg. Grzegorz Oleniacz, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu bryg. Daniel Myszka, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu mł. insp. Mariusz Stasiak, Komendant Straży Miejskiej w Tarnobrzegu Robert Kędziora, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu podkom. Sławomir Stępień, przedstawiciele Sanepidu, przedstawiciele grupy dronowej PSP Przeworsk, strażacy PSP w Tarnobrzegu, jednostki OSP z powiatu tarnobrzeskiego oraz tarnobrzeski Wodne Pogotowie Ratownicze.

W trakcie pikniku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przygotowali stoiska informacyjne, na których mundurowi przekazywali wiele przydatnych informacji dotyczących m.in. bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Wszyscy chętni mogli wziąć udział w konkursie plastycznym, dotyczącym zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz quizach edukacyjnych. W dalszej części spotkania, policjanci rozdawali ulotki informacyjne i opowiadali na temat bezpiecznych zachowań w czasie wakacyjnego wypoczynku. Funkcjonariusze przypominali najmłodszym mieszkańcom naszego miasta, najważniejsze zasady bezpieczeństwa nad wodą. Dzieci i młodzież chętnie udzielała odpowiedzi policjantom na zadawane pytania, które dotyczyły numeru alarmowego 112.

Asp. szt. Edyta Draus wspólnie z st. asp. Jerzym Ossolińskim z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, przy pomocy alkogogli (okularów pokazujących rozmyty obraz widziany przez nietrzeźwego kierowcę) ostrzegali dorosłych o konsekwencjach kierowania pojazdami po alkoholu.

Oklaskami witano patrol konny, który przybył nad Jezioro Tarnobrzeskie. O policyjnej służbie na koniach opowiadał mł. asp. Marek Kopczyk i sierż. szt. Marcin Uchański z Ogniwa Konnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Chętni mogli obejrzeć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie policjantów, strażaków, funkcjonariuszy straży ochrony kolei.

Niecodzienną atrakcją dla uczestników była możliwość obejrzenia ćwiczeń służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo nad Jeziorem Tarnobrzeskim. W pokazach uczestniczyli policjanci, strażacy PSP i OSP, wśród nich grupa dronowa PSP Przeworsk, WOPR Tarnobrzeg.

Prowadzone działania były ukierunkowane na zwiększenie i poprawę bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą.

fot. KMP Tarnobrzeg


Podziel się
Oceń

Komentarze