Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Rozwiązali sprawę sprzed 7 lat! Sprawca kradzieży z włamaniem zatrzymany

Sprawa kradzieży z włamaniem rozwiązana po 7 latach przez funkcjonariuszy policji z wydziału kryminalnego, z jarosławskiej komendy. Sprawca został zidentyfikowany za pomocą śladów, które zabezpieczyli policjanci oraz identyfikacji kodu DNA. Funkcjonariusze przedstawili zatrzymanemu 30-latkowi zarzuty. Mężczyzna po ich usłyszeniu, przyznał się do winy.
Rozwiązali sprawę sprzed 7 lat! Sprawca kradzieży z włamaniem zatrzymany

Źródło: KPP Jarosław

Kradzież kasy fiskalnej z 2018 roku

Do kradzieży z włamaniem doszło na terenie Jarosławia, w jednym z lokalnych kiosków, początkiem lutego 2018 roku. Ukradziono wtedy kasę fiskalną o wartości 2,5 tys. złotych – według wyceny właściciela kiosku.

Policjanci zebrali materiał dowodowy z miejsca zdarzenia, który pojechał do Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie. Biegli z zakresu genetyki sądowej wyodrębnili z zebranych śladów zbrodni profil DNA, który następnie zarejestrowano w Zbiorze Danych DNA, jako nieznanego sprawcy.

Postępy w śledztwie

Informację o zgodności profilu DNA, jarosławscy kryminalni otrzymali w marcu 2021 roku od holenderskiej policji. Na miejscu popełnionego tam przestępstwa, również zebrano ślady, które potem udało się dopasować do tych zamieszczonych przez jarosławską policję. Stwierdzono wtedy, że ślady właścicielem tych śladów jest 30-letni obywatel Polski.

Następnie jarosławscy funkcjonariusze ustalili, że poszukiwany 30-latek zamieszkuje obszar gminy Wiązownica. Okazało się także, że przez jakiś czas przebywał on w Holandii w celach zarobkowych. 

Finał sprawy

Od 2023 roku zaś, 30-latek odbywa karę 2 lat więzienia za przestępstwa, które popełnił w przeszłości.

Jarosławscy policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży z włamaniem. 30-latek przyznał się do tego czynu. Według Kodeksu Karnego, za przestępstwo to grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów