Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

„Szalone nożyczki” po raz 300! Komediowy weekend w Teatrze Siemaszkowej

„Szalone nożyczki” w reż. Marcina Sławińskiego to komediowy hit, który od ponad trzynastu lat nie schodzi z afiszy Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Zbliżający się weekend to doskonała okazja, by dać się ponieść fali dobrego humoru, ponieważ spektakl zostanie zaprezentowany na Dużej Scenie po raz 300.
„Szalone nożyczki” po raz 300! Komediowy weekend w Teatrze Siemaszkowej

Źródło: pixabay

„Szalone nożyczki” to tekst wielokrotnie wystawiany na deskach amerykańskich teatrów. Również w Polsce cieszy się niesłabnącą popularnością. Po raz pierwszy wystawił je w 1999 roku Teatr Powszechny w Łodzi. Rzeszowską premierę miały w 2011 roku, a wyreżyserował je specjalista od tego tytułu – Marcin Sławiński. Rzeszowskie „Szalone nożyczki” widziały już wiele – zmieniającą się obsadę, nieplanowane dublury, a nawet oświadczyny wśród widzów! 

W „Nożyczkach” przez wiele lat grali: Aleksander Janiszewski, Grzegorz Pawłowski, Kornel Pieńko i Beata Zarembianka, a aktualnie na deskach „Siemaszki” możecie oglądać je w wykonaniu Anny Demczuk, Justyny Król, Michała Chołki, Józefa Hamkało, Marka Kępińskiego i Roberta Chodura. Przez trzynaście lat „Szalone nożyczki” obejrzało ponad 100 tysięcy osób, a wśród nich także tacy, którzy spektakl widzieli kilkukrotnie.


Tych, którzy „Szalonych nożyczek” jeszcze nie widzieli lub chcieliby zobaczyć je po raz kolejny, Teatr im. Wandy Siemaszkowej zaprasza na widownię już w najbliższy weekend (24-26 maja). Bilety do nabycia w kasach Teatru lub na stronie www.teatr-rzeszow.pl.


Podziel się
Oceń

Komentarze