Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Puchar Tymbarku wkracza w decydującą fazę – czas na Podkarpacki Finał Wojewódzki!

Już 6 maja poznamy najlepsze drużyny XXIV edycji Pucharu Tymbarku w województwie podkarpackim! Do Stalowej Woli może przyjechać aż 115 zespołów, reprezentujących poszczególne powiaty w trzech kategoriach wiekowych. Na zwycięzców w kategorii U-10 i U-12 czeka wyjazd na Finał Ogólnopolski do Warszawy i walka o Wielki Finał na PGE Narodowym przed meczem Polska-Turcja.
Puchar Tymbarku wkracza w decydującą fazę  – czas na Podkarpacki Finał Wojewódzki!

Źródło: Materiały PZPN

Ze szkolnego orlika na PGE Narodowy!

Finał Ogólnopolski w Warszawie i kibicowanie podczas meczu Polska-Turcja, a także możliwość walki o Wielki Finał na PGE Narodowym – oto, czego mogą się spodziewać finaliści XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Zanim jednak poznamy zwycięzców Finału Ogólnopolskiego, czekają nas zmagania na poziomie wojewódzkim. Od 6 do 25 maja rozegranych zostanie 16 finałów wojewódzkich, podczas których poznamy najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników w trzech kategoriach wiekowych. Wzorem lat ubiegłych kategoria U-8 kończy zmagania na poziomie wojewódzkim.  

Jako pierwsi na boiska wybiegną zwycięzcy etapu powiatowego w województwach podkarpackim, podlaskim i opolskim. Później do zmagań przystąpią uczennice i uczniowie na Śląsku, Dolnym Śląsku oraz Warmii i Mazurach. Zmagania na poziomie wojewódzkim zakończą się 25 maja Finałem Wojewódzkim w Łodzi. 

Podkarpackie walczy o obronę tytułów!

Podkarpacki Finał Wojewódzki Pucharu Tymbarku będzie wyjątkowy w skali całej Polski, bo wszystkie mecze zostaną rozegrane w jeden dzień (w innych województwach rozgrywki odbywają się w dwu- lub trzydniowych cyklach). To bardzo duże przedsięwzięcie organizacyjne. Mecze na obiekcie przy ul. Hutniczej 10a w Stalowej Woli odbędą się równocześnie na aż pięciu pełnowymiarowych boiskach, na których wyznaczonych zostanie ponad 20 placów do gry. W sumie wybiec na nie możeaż115 drużyn w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10, U-12.

 

W XXIII edycji Pucharu Tymbarku drużyny, reprezentujące województwo podkarpackie, ustawiły poprzeczkę bardzo wysoko, wygrywając w dwóch kategoriach: U-12 dziewcząt (SP Krasne) i U-12 chłopców (SMS Stal Rzeszów). Zespół z Krasnego zmierzył się w Wielkim Finale z AP PSP Klimontów, wygrywając 3:1, natomiast przedstawiciele SMS Stali Rzeszów z SP 7 Leszno (4:1). W kategorii U-10 reprezentanci Podkarpacia również poradzili sobie bardzo dobrze, zajmując 5. miejsce wśród chłopców (SP 9 Sanok) oraz 7. miejsce wśród dziewcząt (Aktywny Junior). 

 

Po Podkarpackim Finale Wojewódzkim trener zwyciężczyń w kategorii U-12 zwracał uwagę na rosnące zainteresowanie treningami piłki nożnej wśród zawodniczek. – Mają duży zapał do pracy, poprosiły nawet o dodatkowe godziny treningów. To była niezapomniana przygoda dla dzieci, którą zapamiętają do końca życia. Strzeliliśmy we wszystkich meczach ponad 30 bramek, a nie straciliśmy ani jednej – cieszył się trener SP Krasne, Maciej Śląski. 

 

Na etapie wojewódzkim zakończono rozgrywki kategorii U-8, w której najlepsza wśród dziewczynek okazała się drużyna UKS Orlik Rudnik nad Sanem, natomiast wśród chłopców był to gospodarz turnieju – 12 Stalowa Wola. 

 

Puchar Tymbarku to początek kariery 

 

Do udziału w XXIV edycji Pucharu Tymbarku zgłosiło się 11 200 drużyn z całej Polski, co stanowi wzrost o 26% w stosunku do poprzedniej edycji turnieju. Od połowy marca większość zespołów przystąpiła do rozgrywek gminnych i powiatowych, odbywających się najczęściej na przyszkolnych orlikach, aby wyłonić reprezentantów powiatów w trzech kategoriach wiekowych – U-8, U-10 i U-12. – Puchar Tymbarku to niezwykła inicjatywa, docierająca z roku na rok do coraz większej liczby uczennic i uczniów szkół podstawowych. Jesteśmy dumni, że w realny sposób możemy przyczyniać się aktywizacji ruchowej dzieci, wspierając ich rozwój nie tylko w zakresie sportowym, ale również społecznym –mówi wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego, Adam Kaźmierczak. – Życzę wszystkim piłkarkom i piłkarzom, aby turniej był dla nich niezwykłą przygodą, pełną radości z gry, ładnych akcji i pięknych bramek – dodaje.  

 

Ruch i sport są ważnymi elementami dzieciństwa, bo to inwestycja w zdrowie i kształtowanie charakteru. Dla najlepszych to też możliwość uczynienia pierwszego kroku, by kiedyś zagrać w reprezentacji Polski, a historia Pucharu Tymbarku pokazuje, że to bardzo realne. To projekt, który niesie pozytywne efekty społeczne oraz sportowe, dlatego jako Tymbark już od 18 lat jesteśmy generalnym sponsorem rozgrywek. Życzę wszystkim uczestnikom XXIV edycji Pucharu Tymbarku, by udział w turnieju był fantastyczną przygodą, która jeszcze bardziej rozwinie piłkarską pasję – powiedział Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex, do której należy marka Tymbark.    

 

Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku to nie tylko doskonała okazja do zabawy w atmosferze sportowego święta dla zawodników, trenerów i kibiców, ale również szansa na odkrycie talentów w początkowym etapie ich piłkarskiej pasji. Dzieci, które wyróżnią się swoimi umiejętnościami, mogą liczyć na zaproszenie na zgrupowanie Akademii Młodych Orłów, a w przyszłości również powołanie do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych. Już od etapu wojewódzkiego w wybranych miastach rozgrywki obserwują skauci PZPN oraz lokalnych klubów. Do tej pory w turnieju brało udział wiele zawodniczek i zawodników, grających dziś w najlepszych klubach w Europie i reprezentacji Polski. Aż 11 uczestników Pucharu Tymbarku wywalczyło awans na mistrzostwa Europy z reprezentacją prowadzoną przez selekcjonera Michała Probierza! Są w tym gronie: Piotr Zieliński, Krzysztof Piątek, Adam Buksa, Sebastian Szymański, Jakub Moder, Damian Szymański, Bartosz Slisz, Bartosz Salamon, Tymoteusz Puchacz, Jakub Kiwior czy Bartosz Bereszyński. Od 2023 roku Puchar Tymbarku oraz jego uczestnicy są oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski. 

XXIV edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, natomiast w Komitecie Honorowym znajduje się Minister Sportu i Turystyki, Minister Edukacji i Minister Zdrowia. Partnerem Pucharu Tymbarku w województwie podkarpackim jest firma Specjał.

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów