Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Poseł Adam Dziedzic i Komitet Wyborczy Wyborców Trzecia Droga Porozumienie Służy Ludziom popierają Konrada Fijołka jako swojego kandydata w II turze wyborów na Prezydenta Miasta Rzeszowa

Porozumienie pomiędzy Prezydentem Konradem Fijołkiem i Posłem Adamem Dziedzicem. Wicepremier Władysław Kosiniak - Kamysz w Rzeszowie o porozumieniu z Komitetem Wyborczym Wyborców Trzecia Droga Porozumienie Służy Ludziom
Poseł Adam Dziedzic i Komitet Wyborczy Wyborców Trzecia Droga Porozumienie Służy Ludziom popierają Konrada Fijołka jako swojego kandydata w II turze wyborów na Prezydenta Miasta Rzeszowa

Źródło: KWW Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa

Podczas konferencji  prasowej z udziałem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Obrony Narodowej pana Władysława Kosiniaka-Kamysza, Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Adama Dziedzica, Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka i przedstawicieli Komitetu Wyborczego Wyborców Trzecia Droga Porozumienie Służy Ludziom oficjalnie ogłoszono porozumienie pomiędzy dwoma kandydatami na stanowisko prezydenta Rzeszowa. Drugim z poruszanych tematów było wzmocnienie bezpieczeństwa kraju i miasta Rzeszowa. 

- Nasz poseł Adam Dziedzic i prezydent Konrad Fijołek startowali w pierwszej turze wyborów prezydenckich i rywalizowali ze sobą, mówił Władysław Kosiniak-Kamysz  -Dziś podpisali porozumienie o współpracy, o realizowaniu 4 punktów programowych, z którymi nasz kandydat, szedł do wyborów. Adam Dziedzic uzyskał prawie 10 proc. poparcia i to będą te głosy, które, naszym zdaniem, zdecydują o wyniku wyborów. Potrzebne jest wzmocnienie koalicji 15 października, a silny mandat dla Konrada Fijołka będzie tego gwarantem.

- Deklarujemy poparcie dla Pana Prezydenta, wsparcie jego kandydatury w drugiej turze – mówił wicepremier. Jak dodał, rząd potrzebuje dobrego gospodarza w Rzeszowie, z którym będzie mógł się dobrze porozumiewać. – Mamy to dobre porozumienie z prezydentem Fijołkiem  i jego wybór jest gwarantem dalszej owocnej współpracy – nie krył Władysław Kosiniak-Kamysz. 

Jakie punkty z programu Adama Dziedzica zostały przejęte przez Prezydenta Fijołka? Po pierwsze Rzeszów jako aglomeracja poprzez synergię z samorządami, które są dookoła miasta. Po drugie rewitalizacja nabrzeża Wisłoka i przygotowanie nowej przestrzeni  publicznej. Po trzecie inwestycja w młodzież , bo to ona jest przyszłością – jeżeli będzie mogła się kształcić w dobrych szkołach, zdobywać zawód, pracować, kupować mieszkania, to sprawi, że młodzi tu pozostaną. - Czwarty bardzo ważny element to dobry klimat dla rozwoju przedsiębiorczości – i to realizujemy i będziemy realizować – mówię to jako poseł ziemi podkarpackiej. Ustaliłem z Panem Prezydentem że tu mieszkamy i tu pracujemy razem dla miasta Rzeszowa – deklarował Adam Dziedzic. – Tych wszystkich, którzy głosowali na mnie i tych, którym leży na sercu rozwój Rzeszowa zachęcam o oddanie głosu na Konrada Fijołka.

- Udowadniamy że porozumienia są możliwe i że my w Rzeszowie umiemy je wypracowywać – zauważył Konrad Fijołek 

Podczas konferencji była też mowa o bezpieczeństwie. – Za kilka dni do Sejmu trafi ustawa o obronie cywilnej, ogromną rolę w niej będą miały samorządy i ich gospodarze – wójt, burmistrz, prezydent. Oni będą nakreślać plany na wypadek zagrożenia czy to katastrofy naturalnej jak huragan powódź, podtopienia. Klęski, które powodują że i wojsko i wszystkie służby jak PSP, OSP są uruchamiane. I tu potrzebujemy wsparcia ze strony samorządów. To wójt, burmistrz, prezydent będzie decydował o kierunkach obrony cywilnej – zdradził Władysław Kosiniak-Kamysz. – Będziemy wspierać budowę schronów i miejsc schronienia. Będziemy inwestować w takie miejsca w dużych miastach i mniejszych miejscowościach. Potrzeba na będzie informacja i edukacja i tu bardzo liczę na samorządy i nawiązanie współpracy ze szkołami.

Obecność wojska w Rzeszowie będzie jeszcze większa. - To jedna z naszych, naszego rządu,  najważniejszych inwestycji, inwestycja w bezpieczeństwo. Ponad 4 proc. PKB pójdzie na indywidualne wyposażenie żołnierza. Obecność żołnierzy i polskich i amerykańskich będzie w Rzeszowie nadal, bo to ważny punkt na mapie Polski i świata - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz. - Deklarujemy silną obecność wojska w województwie podkarpackim , na wschodniej flance NATO. Inwestujemy i rozwijamy nowe dywizje. Podhalańczycy z Rzeszowa to największa formacja tworząca 18 Dywizję . Wszystkie siły i środki kierujemy, żeby zmodernizować sprzęt, żeby jak najnowocześniejszy dotarł właśnie tutaj.

ŹRÓDŁO: KWW Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów