Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Rzeszów będzie gospodarzem wystawy z okazji 100-lecia Sportu Żużlowego

W dniach od 5 do 8 kwietnia, Rzeszów będzie gospodarzem wystawy z okazji 100-lecia Sportu Żużlowego. Miejscem wydarzenia będzie Stadion Miejski „Stal” w Rzeszowie przy ul. Hetmańskiej 69.
Rzeszów będzie gospodarzem wystawy z okazji 100-lecia Sportu Żużlowego

Źródło: [email protected]

Sport żużlowy liczy już ponad 100 lat! Pierwsze zawody żużlowe odbyły się bowiem w 1923 roku w Australii. Na specjalnej, okolicznościowej wystawie, uświetniającej jubileusz, zaprezentowane zostaną historyczne motocykle żużlowe (najstarszy z 1934 roku!) oraz liczne eksponaty i zdjęcia, które pozwolą przenieść się nam w romantyczne czasy początków i dawnych lat żużla w Polsce i na świecie. Ponadto zwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z najciekawszymi wydarzeniami i ciekawostkami z jego historii, zaprezentowanymi na wielkoformatowym kalendarium, dzięki którym przeniosą się do czasów, w których żużlowcy przez kilka tygodni podróżowali statkiem, aby rywalizować o tytuł najlepszego na świecie.

„Stal” Rzeszów, z dwukrotnym mistrzostwem polski na swoim koncie, zajmuje znaczące miejsce na żużlowej mapie Polski. Dodatkowo, to właśnie w Rzeszowie, na przełomie lat 50. XX wieku, rozpoczęto produkcję jedynego polskiego motocykla żużlowego - FIS, który teraz stanowi jedną z atrakcji na wystawie upamiętniającej 100 lat sportu żużlowego.

Fani czarnego sportu będą mogli zwiedzać wystawę w godzinach:

5 kwietnia (piątek) – 11.00 – 19.00

6 kwietnia (sobota) – 10.00 – 19.00

7 kwietnia (niedziela) – 9.00 – 15.00

8 kwietnia (poniedziałek) – 11.00 – 19.00

Sprzedaż biletów na to wydarzenie będzie możliwa stacjonarnie, przy wejściu do budynku, w godzinach otwarcia obiektu.

Ceny biletów:

grupowy szkolny (minimum 20 osób) – cena 12 zł, zwiedzanie po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu pod numerem telefonu: 506 310 613

15 zł  – ulgowy (dzieci od 8 roku życia, młodzież szkolna, studenci do 24 roku życia za okazaniem ważnej legitymacji, emeryci, renciści, posiadacze karty dużej rodziny)

25 zł – normalny

60 zł – rodzinny (do 4 osób), każde kolejne dziecko (od 8 roku życia) - 10 zł

Wejście darmowe dla: dzieci do lat 7

 

ŹRÓDŁO: [email protected]


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów