Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

W środę, 20 marca, w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, odbyło się ślubowanie 46 funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, rozpoczynających służbę w strukturach podkarpackiej KAS.

W uroczystej zbiórce wzięła udział kadra kierownicza, na czele z Dyrektorem Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie nadkom. Krzysztofem Basakiem.
W środę, 20 marca, w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, odbyło się ślubowanie 46 funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, rozpoczynających służbę w strukturach podkarpackiej KAS.

Źródło: podkom. Edyta Chabowska, Rzecznik prasowy, Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

„Świadomy podejmowanych obowiązków funkcjonariusza Służby Celno- Skarbowej ślubuję wiernie służyć Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i obowiązującego porządku prawnego, rzetelnie wykonywać powierzone mi zadania oraz strzec dobrego imienia służby, honoru i godności funkcjonariusza, a także przestrzegać zasad etyki zawodowej"ślubowali nowo przyjęci funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w Podkarpackim Urzędzie Celno-Skarbowym w Przemyślu.

Ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego przyjął Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, nadkom. Krzysztof Basak.

Wśród ślubujących 46 funkcjonariuszy jest 20 kobiet i 26 mężczyzn. Trafią oni do służby m.in. w drogowych przejściach granicznych w Medyce, Korczowej, Budomierzu, Krościenku oraz kolejowym przejściu granicznym Przemyśl-Medyka.

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie pogratulował nowo przyjętym funkcjonariuszom pozytywnego zakończenia procesu rekrutacji. Jak podkreślił, dwuletni okres służby przygotowawczej to czas intensywnej nauki i praktycznego przygotowania do wykonywania obowiązków służbowych.

Jest to  trudna służba, ale jestem przekonany, że da Wam ogromną satysfakcję i poczucie dumy z bycia funkcjonariuszem. Złożenie roty ślubowania jest zobowiązaniem przede wszystkim wobec ojczyzny” – mówił dyrektor.

 Gratulacje i życzenia nowym funkcjonariuszom złożył także Naczelnik Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, nadkom. Krzysztof Niewęgłowski, a błogosławieństwa udzielił kapelan podkarpackiej KAS, ks. mł. insp. Krzysztof Skałkowski.

 W strukturach podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej pełni służbę ponad 1,3 tys.  funkcjonariuszy. Od początku roku do Służby Celno-Skarbowej na Podkarpaciu wstąpiło blisko 80 funkcjonariuszy.

ŹRÓDŁO: podkom. Edyta Chabowska, Rzecznik prasowy, Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów