Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Minister Zbigniew Ziobro poważnie chory. Gdzie jest były minister sprawiedliwości?

Były minister sprawiedliwości w rządzie Zjednoczonej Prawicy, Zbigniew Ziobro, od kilku dobrych tygodni, a nawet miesięcy, nie pojawia się na polskiej scenie politycznej. Polityk, który przez lata kierował wymiarem sprawiedliwości i był jednym z najaktywniejszych polityków prawicy, obecnie milczy. Jego partyjni koledzy mówią o poważnej chorobie, z którą ma walczyć lider partii Suwerennej Polski. Ma to być nowotwór – zaawansowany rak przełyku.
Minister Zbigniew Ziobro poważnie chory. Gdzie jest były minister sprawiedliwości?

Źródło: Facebook Zbigniew Ziobro

Poseł z Rzeszowa niewidoczny do listopada 

Zbigniew Ziobro, niespodziewanie został "jedynką" na liście Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu z okręgu obejmującego Rzeszów. Tym samym ówczesny minister i Prokurator Generalny stał się posłem reprezentującym Rzeszów i Podkarpacie. Jedną z ostatnich jego poselskich aktywności było wystąpienie na mównicy sejmowej 14 listopada 2023 roku, gdy rządził jeszcze "stary" rząd Morawieckiego, choć w parlamencie dominowała już nowa partyjna większość. Wówczas Zbigniew Ziobro zwrócił się do swoich politycznych oponentów, mówiąc: 

- Mam nadzieję, że nie okażecie się takimi fujarami jak za czasów Trybunału Stanu! - odnosząc się do kwestii prób rozliczenia PiS w 2015 roku przez ówczesną jeszcze większość PO-PSL. 

Prezes Suwerennej Polski pojawił się jeszcze w Sejmie 29 listopada, a od tamtej pory nie pojawił się w parlamencie, ani nie wystąpił nigdzie publicznie. W "nowym" dwutygodniowym rządzie Mateusza Morawieckiego zastąpił go jego partyjny kolega, Marcin Warchoł.

Choroba Zbigniewa Ziobro 

W grudniu ubiegłego roku obowiązki prezesa partii Suwerenna Polska przejął europoseł Patryk Jaki. Informacja o chorobie byłego ministra szybko dostała się do mediów, a informowali o niej sami politycy prawicy. Podczas sejmowego posiedzenia 19 grudnia, poseł z ramienia partii Zbigniewa Ziobro Janusz Kowalski, w kontekście wniosku Romana Giertycha o uchylenie immunitetu byłemu ministrowi sprawiedliwości, mówił: 

- Zostawcie Zbigniewa Ziobro w spokoju. Jeżeli chcecie pozywać ciężko chorego człowieka, to pozwijcie mnie. (…) Każdy z 17 posłów Suwerennej Polski oddałby swoje zdrowie, żeby Zbigniew Ziobro mógł tutaj stanąć i się bronić, ale nie może, bo jest ciężko chory. 

Nowe informacje

Nie tak dawno na platformie X do choroby Zbigniewa Ziobro odniósł się wspomniany wcześniej Marcin Warchoł. W swoim wpisie polityk zaznaczył: 

- Według statystyk zaawansowany rak przełyku, który rozpoznano u Zbigniewa Ziobro daje złe rokowania. Literatura medyczna podaje, że w Polsce przed upływem 5 lat umiera ok. 90 proc. chorych (łatwo może sprawdzić w internecie informacje na ten temat). Ale to mroczna statystyka. Tak, Zbigniew Ziobro walczy dziś o życie. Toczy tę bitwę z determinacją, po to by wygrać. I by jak najszybciej - jak tylko to możliwe - wrócić do swoich obowiązków. 

Dalej zaznaczając, że były minister przechodzi obecnie agresywne i radykalne leczenie przeciwnowotworowe.

Gdzie leczy się Zbigniew Ziobro?

Nie mamy pewności gdzie dokładnie leczy się Zbigniew Ziobro. Medialne plotki mówiły o różnych miejscach. Pojawiały się głosy, że być może polityk leczy się za granicą. Takie insynuację przeciął cytowany wyżej polityk Marcin Warchoł stwierdzając we wpisie medialnym: 

- [Zbigniew Ziobro] Nic nie udaje, nie ukrywa się, ani nie uciekł za granicę - to totalne bzdury. Przebywa w Polsce i jest pod opieką polskich lekarzy.

Mimo choroby wystartuje do PE? 

Nie wiadomo kiedy minister wróci do politycznej aktywności. Mimo jednak poważnej choroby pojawiły się medialne doniesienia, że ma on startować w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego i to po raz kolejny z Podkarpacia. 

Zbigniew Ziobro po powrocie do aktywności i zdrowia, czego należy mu życzyć, nie będzie miał na pewno łatwego politycznego czasu. Politycy obecnej większości rządzącej w polskim parlamencie już nie raz oznajmiali, że będą chcieć pociągnąć byłego ministra sprawiedliwości do odpowiedzialności prawnej.  


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów