Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Fortes Deweloper

Kacper wymaga kosztownej operacji, by móc chodzić

Kacper to 16-latek, który od urodzenia walczy z przeciwnościami losu. W tym roku jego życie może się jednak odmienić już na dobre! Walka o sprawność chłopca trwa cały czas, teraz pojawiła się nadzieja na to, że będzie chodził! Jednak, by spełnić to marzenie potrzebne są pieniądze na operację. Trwa walka z czasem.
Kacper wymaga kosztownej operacji, by móc chodzić

Źródło: prywatne archiwum rodzinne

Kacper Śliz, bo o nim mowa to nastolatek, który zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Ciąża według lekarzy przebiegała prawidłowo - jak wspomina pani Bernadetta – mama chłopca. Jednak serce matki podpowiadało coś innego. Ten zły scenariusz się spełnił. Kacper urodził się w 26. tygodniu ciąży w zamartwicy, z  wylewem i niedotlenieniem dostając 1 punkt w skali Apgar. 

Jednak Kacper to wojownik. Mimo przeciwności dzielnie walczy podczas rehabilitacji i dodatkowych zajęć z terapeutami.

Po latach leczenia i rehabilitacji coraz więcej chodzi, jest bardzo kontaktowy i towarzyski. Jakiś czas temu trafił do Paley European Institute w Warszawie i tam stwierdzono, że konieczna jest operacja.

Intensywne skoki wzrostu, zwiększone napięcie w mięśniach i układzie Kacpra jest na tyle duże, że rehabilitacja jest niewystarczająca. Tylko operacyjnie można usunąć to, co go blokuje. Ważne, by nie stracić tej szansy, a czas ucieka... 

Brak operacji i funkcjonowanie na ugiętych kolanach doprowadzi do innych deformacji, a przez to do kolejnych operacji w przyszłości na biodra, kolana, staw skokowy. Dlatego operacja metodą zaproponowaną przez Instytut Paley’a jest szansą i koniecznością.

Sama nie jestem w stanie zebrać, ani odłożyć takich pieniędzy. Nie pracuję zawodowo, by móc opiekować się Kacperkiem i robić wszystko, co w mojej mocy, by mu pomóc. Dlatego, z całego serca, prosimy Was o pomoc w zebraniu tej sumy - dodaje mama Kacpra.

Chłopca można wesprzeć poprzez wpłatę na zbiórkę https://www.siepomaga.pl/kacper-sliz lub licytując różne przedmioty na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/2041270092906947

Więcej o Kacprze i jego codzienności można przeczytać na:

https://www.facebook.com/stories/122102474828173809/UzpfSVNDOjcyNTI5MjQ4OTYwNDQzNg==?view_single=false

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów