Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Świlczańska Kolęda: Tradycja w nowoczesnym wydaniu

17 grudnia 2023 roku o godzinie 18:00 Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trzcianie stanie się miejscem magicznego spotkania z tradycją podczas Świlczańskiej Kolędy. To wyjątkowe wydarzenie, zorganizowane w ramach projektu "Podkarpacka kultura bez barier" prowadzonego przez Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin, gwarantuje unikalną podróż przez bogactwo kultury regionalnej w nowoczesnym wydaniu.
  • Źródło: Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin
Świlczańska Kolęda: Tradycja w nowoczesnym wydaniu

Źródło: Unsplash

W programie wydarzenia znajdą się wspomnienia mieszkańców gminy o Świętach Bożego Narodzenia, które sprawią, że atmosfera kolędowania nabierze jeszcze głębszego, osobistego wymiaru. Degustacja potraw wigilijnych z regionalnymi smakami z pewnością rozbudzi zmysły i wprowadzi uczestników w wyjątkowy nastrój świąteczny.

Nie zabraknie również dawnych kolęd w nowych aranżacjach, które połączą tradycję z nowoczesnością. Podczas Świlczańskiej Kolędy zaznaczymy, że tradycja może być dostępna dla każdego, również dzięki nowoczesnym środkom przekazu. Film w technologii VR to hołd dla dziedzictwa kulturowego w niekonwencjonalnej oprawie, który połączy tradycję z nowoczesnością, tworząc niezapomnianą podróż w czasie.

Całość uroczystości zwieńczy obrzęd wigilijny, który zaprosi wszystkich do wspólnego dzielenia się opłatkiem i budowania atmosfery wspólnoty.

Świlczańska Kolęda to nie tylko powrót do korzeni, ale również spotkanie z kulturą w nowej, inspirującej formie. Zapraszamy do udziału w tym magicznym wydarzeniu, które przeniesie nas w świat świątecznych tradycji w wyjątkowy sposób.

Projekt pod nazwą „Subcarpathian Culture Without Barriers” korzysta z dofinansowania o wartości 313 842,82 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich. Łączna wartość projektu wraz z wkładem własnym wynosi 1 685 963,64 PLN.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów