Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Pożar w Manasterzu. Jedna ofiara śmiertelna

Blisko 90 letnia kobieta zginęła w pożarze jednego z pomieszczeń drewnianego domu w Manasterzu w powiecie przeworskim. Informacje o pożarze strażacy otrzymali ok. 4:30 nad ranem.
Pożar w Manasterzu. Jedna ofiara śmiertelna
Zdjęcie ilustracyjne

Podczas akcji gaśniczej strażacy wynieśli z płonącego domu kobietę. Niestety jej życia nie udało uratować. 

W gaszeniu pożaru brało udział pięć zastępów straży pożarnej z powiatu przeworskiego.  Służby pracują nad ustaleniem przyczyny pojawienia się ognia. 

- W tym roku podkarpaccy strażacy wyjeżdżali już do blisko 1160 pożarów w domach i w mieszkaniach. 16 osób zginęło w ogniu a 74 zostały ranne - wskazuje bryg. Marcin Betleja rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

- Najczęstszymi powodami tego typu pożarów jest nieostrożność osób dorosłych podczas rozpalania ognia w urządzeniach służących do ogrzewania domów i mieszkań, pożary sadz w kominach oraz niesprawne urządzenia służące do ogrzewania domówi i mieszkań - dodaje. 

Zbliża się zima, a sezon grzewczy już się rozpoczął. Strażacy apelują o ostrożność i rozwagę. Zalecają sprawdzenie przewodów kominowych i wyczyszczenie ich z sadzy przez kominiarza oraz dokładną kontrolę urządzeń grzewczych, które przez całą zimę będą służyły do ogrzewania i ocieplania naszych domów.
 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów