Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

5 lat więzienia za rozsypaną kukurydzę. Co grozi 25-latkowi z Jarosławia?

Policjanci aresztowali 25-latka, który spowodował wysypanie się kukurydzy z wagonów pociągu w Jarosławiu. Pokrzywdzony oszacował wartość utraconego towaru na ponad 10 tysięcy złotych. Zlokalizowanie sprawcy ułatwił telefon komórkowy, który przypadkowo zgubił na miejscu zdarzenia.
5 lat więzienia za rozsypaną kukurydzę. Co grozi 25-latkowi z Jarosławia?

Źródło: KPP Jarosław

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Policjanci z Jarosławia udali się na interwencję do stacji PKP Jarosław w momencie, gdy otrzymali zgłoszenie, że ktoś otworzył drzwi wagonu, w którym znajdowała się kukurydza.

Mężczyzna, który dokonał zawiadomienia, poinformował policjantów, że podczas pracy usłyszał hałas na początku składu wagonów. Po udaniu się do miejsca, z którego dobiegał niepokojący dźwięk, okazało się, że drzwi dwóch wagonów są otwarte, a kukurydza rozsypana na torach. Pracownik firmy, zajmującej się zakładaniem plandek na wagony z ziarnem kukurydzy znalazł przy jednym z wagonów telefon komórkowy, który przekazał mundurowym i który w konsekwencji przyczynił się do odnalezienia sprawcy, którym okazał się 25-letni mieszkaniec Jarosławia. 

Mężczyźnie postawiono zarzut uszkodzenia mienia z art. 288 kodeksu karnego, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów