Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

X prostuje wpisy polityków PiS. Ciosy w Tuska i Hołownię uderzają w nich

Marlena Maląg z PiS chciała uderzyć w Tuska. Przywróceniem 5-procentowej stawki VAT na żywność. Nie przewidziała, że uderzy w PiS. Podobnie jak Szydło i Macierewicz.

Na platformie X (dawny Twitter) Marlena Maląg  napisała: 

Przywrócenie VAT na żywność spowoduje wzrost cen. Tak mogą postępować tylko ci, którzy nie mają serca... mają, ale przyklejone i jedynie z papieru – czytamy  na X.

W ocenie Maląg, którą zawarła w swoim wpisie, dobro Polaków nigdy nie było priorytetem dla Donalda Tuska i opozycji. Dodała, że rząd PiS wprowadził działania osłonowe m.in. zerowy VAT na żywność, żeby Polacy nie odczuli skutków inflacji.

W odpowiedzi użytkownicy X dodali kontekst, który wyjaśnia i umożliwia weryfikację fake newsów. 

„To obecny rząd podjął decyzję, że VAT jest obniżony do końca 2023, a nie dłużej i że w 2024 wynosi 5 proc.” – czytamy.

I dołączyli link do strony Ministerstwa Finansów, na której jest informacja. że zerowa stawka VAT na żywność  będzie obowiązywała do końca 2023 r.

Sprawa nie ma związku z prawami kobiet

Z podobną reakcją X spotkał się wpis Antoniego Macierewicza.

„Banda Tuska, która podczas kampanii wyborczej tyle mówiła o prawach kobiet, zagłosowała przeciwko wysuniętej przez nas kandydaturze Elżbiety Witek na Wicemarszałka Sejmu. Już pierwszego dnia obrad pokazali, że prawa kobiet to dla nich tylko temat propagandy, a nie realny postulat” – czytamy.

Wpis został z miejsca opatrzony wyjaśnieniem:

„Sprawa nie ma żadnego związku z prawami kobiet, Elżbieta Witek nie została poparta z powodu działań sprzecznych z prawem, w czasie gdy była marszałkiem poprzedniej kadencji”.

Kandydatura Witek została odrzucona w głosowaniu

Na tę samą rafę nadziała się Beata Szydło. 

„Marszałek Hołownia, obejmując stanowisko, oprócz zachwalania swojego podcastu, mówił wiele o „demokratyzowaniu" Sejmu i potrzebie "nowej polityki". Jak te piękne i górnolotne słowa mają się do praktyki, zobaczyliśmy niedługo, potem gdy PiS – największemu klubowi parlamentarnemu – odmówiono swobodnego wyznaczenia kandydata na wicemarszałka Sejmu. Im więcej Hołownia i inni przyboczni Tuska mówią o demokracji, tym bardziej należy się o demokrację obawiać” – czytamy.

Natychmiast pojawiło się wyjaśnienie:

„Klubowi PiS nie odmówiono wyznaczenia kandydata na wicemarszałka Sejmu. Klub PiS wyznaczył Elżbietę Witek. Jej kandydatura została odrzucona w głosowaniu”.

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów