Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

12-letnia ofiara nożownika wybudzona ze śpiączki. Kto był napastnikiem?

Całe miasto żyło ostatnim wydarzeniem ataku nożownika na 12-letnią dziewczynkę. We wtorek późnym wieczorem policja zatrzymała młodego mężczyznę podejrzanego o zaatakowanie dziewczynki. Dziś pojawiły się nowe informacje.
12-letnia ofiara nożownika wybudzona ze śpiączki. Kto był napastnikiem?

Źródło: Podkarpacka Policja

Nastolatka bezpośrednio po ataku trafiła do szpitala z ranami ciętymi. Po operacji przebywała na oddziale intensywnej terapii, a lekarze utrzymywali ją w śpiączce farmakologicznej. 

Mamy informację, że we wtorek późnym popołudniem dziewczynka została wybudzona za śpiączki. Zgodnie z informacją przekazaną przez rzecznika Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie wynika, że dziewczynka jest kontaktowa oraz samodzielnie oddycha. Skarży się jednak na gorsze widzenie w jednym oku. Dziś dziecko zostanie przeniesione do Kliniki Chirurgii Dziecięcej. Życiu dziewczynki nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kim jest sprawca? 

Sprawcą ataku najprawdopodobniej jest 16-latek mieszkający w Rzeszowie, który jest już w rękach policji. 16-latek został przesłuchany, jednakże nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. 

Prokuratura wskazała, że jeszcze dziś skieruje do sądu rodzinnego wniosek o umieszczenie 16-latka w schronisku dla nieletnich. Do od sądu będzie zależało czy mężczyzna odpowie za usiłowanie zabójstwa dziewczynki jako osoba dorosła. Wskazać należy, że zgodnie z Kodeksem Karnym mężczyźnie grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności. 

 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów