Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Atak nożownika w Rzeszowie. Nowe informacje

Ofiarą wczorajszego napadu nożownika okazała się 12-letnia Anastazja - obywatelka Ukrainy. Sprawca pozostaje nieuchwytny.
Atak nożownika w Rzeszowie. Nowe informacje

Autor: Andrzej Zbraniecki - East News

Asp. Andrzej Stebnicki z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poinformował dziś, że schwytanie sprawcy stanowi dla nich priorytet, a cała jednostka, zwłaszcza pion kryminalny, intensywnie pracuje nad tą sprawą. Od poniedziałkowego wieczora policjanci próbują zlokalizować mężczyznę, który zaatakował 12-letnią Anastazję około godziny 17:00 na ulicy Mikołajczyka w Rzeszowie, niedaleko gabinetu stomatologicznego.

Prawdopodobnie dziewczynka była przypadkową ofiarą sprawcy. Nic nie wskazuje na to, by tłem zdarzenia były sprawy narodowościowe lub konflikt rodzinny – podaje Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

Policja sprawdza nagrania z pobliskich kamer i podjęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 12-latki. Do tej pory nie ustalono tożsamości napastnika.

Anastazja została zaatakowana podczas samodzielnego spaceru na zakupy. Nieznany mężczyzna niespodziewanie zaatakował ją od tyłu, zadając kilka ran w okolicy szyi i głowy, prawdopodobnie nożem. Choć dziewczynka była obserwowana przez przypadkowego świadka, sprawcy nie udało się jeszcze odnaleźć.

Brak świadków zdarzenia. Ranną Anastazję zauważył przypadkowych przechodzień. Po ataku nożownika ranna 12-latka zdążyła jeszcze zadzwoniła do matki, a kiedy ta dotarła na miejsce, natychmiast wezwała pomoc.

Dziewczynka została przewieziona do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, gdzie przeszła operację części szczękowo-twarzowej. Obecnie przebywa w śpiączce farmakologicznej na oddziale intensywnej opieki medycznej. Wybudzenie dziewczynki przesunięto na środę.

Mimo że stan Anastazji jest średnio-ciężki, stan zdrowia dziewczynki jest stabilny, a według rzecznika szpitala Tomasza Warchoła, nie planuje się kolejnych operacji.

O kolejnych ustaleniach będziemy informować na bieżąco.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów