Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Mike Stern gwiazdą Rzeszów Jazz Festiwal 2023!

11 listopada rozpoczyna się koncertowa część Rzeszów Jazz Festiwal. To już 11 edycja tej imprezy! Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Mike Stern – topowy amerykański gitarzysta fusion jazzu, mający na koncie nagranie trzech studyjnych płyt z Milesem Davisem, wspólne zespoły z Jaco Pastoriusem, Michaelem Breckerem czy Billym Cobhanem.
Mike Stern gwiazdą Rzeszów Jazz Festiwal 2023!
Na zdjęciu: Mike Stern

W ramach RJF odbędzie się 6 koncertów a także wystawy (wystawa fotografii z zeszłorocznej edycji autorstwa Beaty Czyżewskiej można już oglądać na parterze C.H. Plaza w Rzeszowie) Pierwszy koncert odbędzie się 11 listopada w kościele o. Dominikanów w ramach tradycyjnych już Zaduszek. Z solowym recitalem wystąpi harfistka Agnieszka Grela – Fedkowicz. 14 listopada o 18:00 odbędzie się wernisaż prac malarskich wykonanych podczas poprzednich edycji festiwalu, a o 20:00 w Kino za Rogiem Cafe zagra trio gitarzysty Jakuba Żołubaka prezentujące  klimatyczny, przestrzenny jazz z wpływami innych gatunków. Dzień później (15 listopada) w Rzeszowskich Piwnicach wystąpi legendarny wirtuoz wibrafonu i jego elektrycznej odmiany – Bernard Maseli wraz ze swoim trio Dragonflies Project, które tworzą dwie utalentowane instrumentalistki: Klaudia Wachtarczyk i Justyna Mikrut. 16 listopada, to zgodnie z tradycją festiwalu dzień dla studentów kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Podczas koncertu „Barwy Jazzu” w Rzeszowskich Piwnicach zaprezentują przygotowany przez siebie program zakończony jam session!

Weekend, to czas największych wydarzeń w ramach tegorocznej edycji Rzeszów Jazz Festiwalu. 17 listopada w Teatrze Maska odbędzie się wyjątkowy koncert Tribute to Zbigniew Jakubek prezentujący muzykę zmarłego w maju b.r. wybitnego pianisty, kompozytora i pedagoga związanego z Rzeszowem. Koncert będzie połączony z premierą pośmiertnej płyty Zbigniewa Jakubka dokończonej przez jego przyjaciół na czele z Markiem Radulim. Tego wieczoru zagra zespół w składzie: Marek Raduli, Rafał Stępień, Tomasz Grabowy, Paweł Dobrowolski

Na finał, 18 listopada w Teatrze Maska zagra największa jak dotąd gwiazda w 11 letniej historii Rzeszów Jazz Festiwal – amerykański gitarzysta Mike Stern i jego partnerka Leni Stern z zespołem. Mike Stern to absolutnie topowa postać w świecie gitary. Nagrywał i koncertował z wielkim Milesem Davisem, Brecker Brothers czy Jaco Pastoriusem. Wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy, uznany za jednego z najważniejszych gitarzystów wszechczasów przez magazyn Down Beat.  

Bilety na płatne wydarzenia dostępne są w serwisie www.niezla-sztuka.pl oraz stacjonarnie w sklepie Niezła Sztuka (parter rzeszowskiego BWA). Bilety na koncert Jakub Żołubak Trio są również dostępne stacjonarnie w Kino za Rogiem Caffe.

Rzeszów Jazz Festiwal 2023 – program.

24 października – 18 listopada – Plaza Rzeszów -  Beata Czyżewska: Wystawa fotografii koncertowej  - Rzeszów Jazz Festiwal 2022 (wstęp wolny)

11 listopada, 19:00 - Agnieszka Grela Fedkowicz - Kościół oo Dominikanów – Zaduszki Jazzowe u Dominikanów, (wstęp wolny)

14 listopada, 18:00 – wernisaż prac malarskich powstałych podczas koncertów poprzednich edycji RJF – Rzeszowskie Piwnice, wstęp wolny

14 listopada, 20:00 - Jakub Żołubak Trio - Kino za Rogiem Cafe (koncert biletowany)

15 listopada, 20:00 - Bernard Maseli Dragonflies Project – Rzeszowskie Piwnice (koncert biletowany)

16 listopada, 20:00 - Barwy Jazzu + Jam session – Rzeszowskie Piwnice (wstęp wolny)

17 listopada, 20:00 – Premiera płyty i koncert „Tribute to Zbigniew Jakubek” (Raduli, Dobrowolski, Stępień, Grabowy) - Teatr Maska (koncert biletowany)

18 listopada, 20:00 - Mike Stern Band - Teatr Maska (koncert biletowany) – koncert dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów.

 

Bilety: www.niezla-sztuka.pl

Organizatorem Rzeszów Jazz Festiwal jest Tomasz Drachus i Stowarzyszenie Art Motive. 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów