Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

30 000 zł dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w ramach programu PGE „Dzielimy się ciepłem”

Mamy ciepło i potrafimy się nim dzielić. Ogrzewamy szkoły, szpitale i domy pomocy społecznej w 13 miastach, w których działają elektrociepłownie PGE Energia Ciepła. W 2023 roku kwota wsparcia udzielonego w programie „Dzielimy się ciepłem” wyniesie pół miliona złotych, a od początku istnienia spółki wsparcie to wyniosło już 2 mln złotych.
30 000 zł dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w ramach programu PGE „Dzielimy się ciepłem”

Już od wielu lat PGE Energia Ciepła realizuje program „Dzielimy się ciepłem", dzięki któremu wspiera najbardziej potrzebujących odbiorców ciepła sieciowego. Program "Dzielimy się ciepłem" ma na celu pomoc osobom i instytucjom poprzez dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Skierowany jest do najbardziej potrzebujących w tym organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, czyli w Toruniu, Gdańsku, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze, Krakowie, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Kielcach, Szczecinie, Zgierzu i Rzeszowie.

Dzięki programowi we wszystkich swoich lokalizacjach PGE Energia Ciepła przekazała na opłaty rachunków za ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową w sumie 2 mln zł w ciągu 5 lat istnienia spółki, w roku 2023 udzielone wsparcie wyniesie niemal pół miliona zł. Z tych dopłat korzystają m.in. szkoły, szpitale, domy pomocy społecznej, hospicja a także zakłady opiekuńczo – lecznice oraz schroniska dla zwierząt a wszystko po to, aby mogły one jeszcze lepiej spełniać swoje misje.

Mając na względzie ideę odpowiedzialności społecznej oraz kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju, pomagamy najbardziej potrzebującym odbiorcom ciepła w ramach programu „Dzielimy się ciepłem. Dzięki niemu we wszystkich naszych lokalizacjach możemy wesprzeć odbiorców w trudnej sytuacji życiowej. Jesteśmy częścią lokalnych społeczności i współpraca z instytucjami wrażliwymi społecznie jest dla nas bardzo ważna – powiedział Maciej Jankiewicz, Prezes zarządu PGE Energia Ciepła.  

W tym roku jednym z beneficjentów akcji jest Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie, któremu wsparcia udzielono kolejny raz. 

- W imieniu Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci składamy gorące podziękowania za przekazany dar serca. Wsparcie jakie zostało nam okazane przyczyni się do realizacji misji Hospicjum. Nasi Podopieczni to nieuleczalnie chore dzieci, które wymagają specjalistycznej opieki i troski. Dziękujemy, że wspólnie z nami dajecie im nadzieję i sprawiacie, że na ich twarzach pojawia się uśmiech  -podziękował Rafał Ciupiński, Prezes Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

 

Historia inicjatyw związanych z wsparciem społecznie wrażliwych odbiorców ciepła sięga ponad dekadę wstecz. Od 2019 r. lokalne programy pomocowe prowadzone są w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem". Program został wyróżniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu wśród sześćdziesięciu projektów społecznych biznesu, które miały największą wartość dla społeczeństwa w mijającym 30-leciu. Program „Dzielimy się ciepłem" był również nominowany do Nagrody Obywatelskiej przyznawanej przez Prezydenta RP.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów