Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

900 czy 755 złotych? Ile w końcu nagrody specjalnej dostaną nauczyciele?

900 zł netto – taka nagroda specjalna miała wpłynąć na konta nauczycieli. Po opłaceniu pochodnych będzie to jednak 755 zł. MEiN uspokaja: uzupełnimy brakującą kwotę.

Tyle że na razie jest to wiadomość nieoficjalna. 

Dwa punkty widzenia

Z okazji 250-lecie utworzenie Komisji Edukacji Narodowej do nauczycieli trafi 1125 zł brutto nagrody specjalnej, czyli – jak podawał resort edukacji 900 zł netto. Nagroda ma być wypłacona do Dnia Nauczyciela, czyli 14 października. 

Tymczasem według obliczeń samorządowców przy stawce 1125 zł – a taka właśnie została zapisana w ustawie – kwota netto po potrąceniu wszystkich kosztów (wynikających z roli płatnika i pracodawcy) to niespełna 755 zł. Gdyby natomiast nauczyciele mieli otrzymać 900 zł netto, to samorządy powinny dostać po 1355 zł na osobę. 

Jest nieoficjalne zapewnienie

Ile zatem pieniędzy ostatecznie trafi na konta pedagogów?

– Rozmawiałem z dyrektorem Marcinem Nowakiem z Departamentu Współpracy z Samorządem MEiN, który powiedział, że dostaniemy kwotę ponad 1300 zł, żeby zapłacić pochodne od tej nagrody. W związku z tym nauczyciele dostaną dokładnie 1125 zł brutto, co da około 900 zł netto – powiedział Portalowi Samorządowemu Grzegorz Cichy, przewodniczący Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

 

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów