Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem w ramach "Letnich Ogrodów Literackich"

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem, które odbędzie się w ramach cyklu "Letnie Ogrody Literackie". Wydarzenie będzie miało miejsce 9 lipca o godz. 16:00 w Ogrodach Bernardyńskich.
Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem w ramach "Letnich Ogrodów Literackich"
Autor: profil Facebook Jacek Hugo-Bader

Wstęp wolny. W przypadku deszczu spotkanie zostanie przeniesiony do budynku Biblioteki przy ul. Sokoła 13.

Kim jest Jacek Hugo-Bader?

Jacek Hugo-Bader to doświadczony reporter Gazety Wyborczej, który od 1991 roku zajmuje się dziennikarstwem. Spędził prawie cztery lata w Rosji i byłych republikach Związku Radzieckiego. Podróżując na rowerze, przemierzył Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, góry Pamir, a także przepłynął jezioro Bajkał na kajaku. W zimie 2007 roku samotnie odbył długą podróż samochodem z Moskwy do Władywostoku, którą opisał w swojej książce "Biała gorączka". W 2011 roku ukazały się jego "Dzienniki kołymskie", będące wynikiem kolejnej, samotnej podróży autostopem na Kołymę. Jacek Hugo-Bader jest również autorem takich książek jak "Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak" oraz "W rajskiej dolinie wśród zielska", nominowanej do Nagrody Literackiej Nike. Współtworzył także filmy dokumentalne, takie jak "Jacek Hugo-Bader. Korespondent z Polszy" opowiadający o ukraińskim Donbasie, oraz "Ślad po mezuzie", będący historią białoruskich Żydów. Jacek Hugo-Bader został dwukrotnie uhonorowany nagrodą Grand Press, a także głównymi nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jego książka "Skucha" była nominowana do Nagrody "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej i Nagrody Literackiej Nike, a czasopismo "Magazyn Literacki Książki" wydawane przez Bibliotekę Narodową uznało ją za najlepszą książkę reportażową roku 2016. Dwa lata później Jacek Hugo-Bader wydał "Audyt", a w 2020 roku ukazała się jego najnowsza książka "Szamańska choroba". W kwietniu 2022 roku została opublikowana kolejna jego publikacja, zatytułowana "Strażnicy wolności".

„Letnie Ogrody Literackie” to cykl plenerowych spotkań autorskich odbywających się w zielonej przestrzeni Ogrodów Bernardyńskich. W niedzielne popołudnia lipca, sierpnia i września 2023 roku Ogrody ponownie rozbrzmiewać będą gwarem rozmów o literaturze i sztuce toczących się wokół twórczości zaproszonych gości.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów