Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 10 czerwca 2023 01:49
Reklama

Ruch Marka Materka. Nowa siła która odmieni polską politykę?

Ruch Marka Materka. Nowa siła która odmieni polską politykę?
SHB00971
W poniedziałek (20 marca) Rzeszów odwiedził Marek Materek, prezydent Starachowic. Wspólnie z ponad 450 samorządowcami, przedsiębiorcami i społecznikami, przedstawicieli świata nauki pod koniec 2022 roku powołał Ruch Marka Materka. Chcą oni wystartować w wyborach do Sejmu RP i odmienić polską politykę. 

O godzinie 12:00 Marek Materek i Tomasz Skoczylas, koordynator Ruchu Materka w okręgu 23 i działacz społeczny z Ruchu Rozwój Głogowa Mieszkańcy, spotkali się z dziennikarzami na Rynku w Rzeszowie. O godzinie 17:00 odbyło się spotkanie z mieszkańcami województwa podkarpackiego w Hotelu Prezydenckim, gdzie liderzy Ruchu przedstawili szczegółowo swój program. 

Materek: trzeba zakończyć wojnę polsko-polską. 

Materek wspólnie ze Skoczylasem przekonywali, że w Polsce istnieje alternatywa między PO a PiS. Ruch Materka ma być właśnie po to, aby zakończyć wojnę polsko-polską. Materek podkreślał, że Kaczyńskiemu i Tuskowi nie chodzi już o Polskę, tylko o wzajemną niechęć. 
Mamy nieodparte wrażenie, że w relacje obu panów wdarła się nienawiść, a wiemy, że na takim fundamencie nic dobrego i trwałego nie można zbudować - tłumaczył Prezydent Marek Materek. - Nasz Ruch jest odpowiedzią na społeczne zapotrzebowanie osób niezdecydowanych, ale również tych, którzy od lat niestety nie biorą udziału w wyborach. Zdecydowaliśmy się na ten krok, aby zaoferować inną, lepszą Polskę. 

- podkreślał Materk

Tomasz Skoczylas, który jest jednym z liderów Ruchu na Podkarpaciu oraz koordynatorem Ruchu Gminnego Rozwój Głogowa Małopolskiego Mieszkańcy, mówił na temat swojego zaangażowania w Ruch Materka:
To polityczny start up dla wszystkich, którzy oczekują od polityki innej jakości. Ruch tworzą osoby z ogromnym doświadczeniem, doskonale znane i cenione w swoich środowiskach lokalnych. Te osoby nie tylko mają dobre pomysły, ale przede wszystkim mogą pochwalić się wieloma rozwiązaniami, które z powodzeniem i sukcesem wprowadzili w życie. Rezultaty ich pracy każdy może zweryfikować i ocenić 

23 postulaty Ruchu Marka Materka dla Polski. 

Przedstawiciele Ruchu przedstawili na konferencji prasowej i na spotkaniu z mieszkańcami 23 postulaty, z którymi chcą iść do Sejmu. Materek spotyka się z mieszkańcami całej Polski i przekonuje, że polityka może być lepsza. Postulaty nie są nowe. Jednym z przykładów takiego postulatu jest np. likwidacja powiatów. Zauważył on, że jest to jeden z nieudanych elementów reformy samorządowej w Polsce. Przekonywał na konferencji prasowej, że powiaty należy zlikwidować, a jego zadania podzielić między gminy a samorząd województwa.

Kolejnym przykładem postulatu jest darmowa komunikacja w gminach. Materek wprowadził darmową komunikację w Starachowicach. Jak chce przekuć sukces ze swojego miasta na całą Polskę?
Chcemy, by komunikacja stała się  powszechnym programem w całej Polsce. Zamierzamy wdrożyć rozwiązania, między innymi poprzez rządowe wsparcie dla miast i gmin w postaci dopłat do wozokilometra, które pozwolą również innym samorządowcom wprowadzić taką usługę dla swoich mieszkańców 

- przekonywał Marek Materek 

Dlaczego Materkowi i jego Ruchowi ma się udać wprowadzić te zmiany? Jak podkreślał prezydent Starachowic dlatego, że on i jego Ruch to ludzie wiarygodni z dużym zaufaniem społecznym, nie są politykami, tylko osobami, którym na sercu leży dobro Polski. 

Z postulatami Ruchu Materka można zapoznać się na stronie ruchmaterka.pl. 

 
Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Komentarze
Reklama