Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Rzeszów. Na osiedlu Miłocin powstanie nowy plac zabaw

Rzeszów. Na osiedlu Miłocin powstanie nowy plac zabaw
IMG_20220412_115731
Na rzeszowskim osiedlu Miłocin powstanie nowy plac zabaw. Działki pod tę inwestycje miasto kupiło w ubiegłym roku.

- Podczas spotkań z przedstawicielami osiedla Miłocin Św. Huberta, zarówno tych podczas kampanii wyborczej jak i późniejszych, rozmawialiśmy o tym, co jest najpotrzebniejsze dla mieszkańców tej części Rzeszowa. Bardzo często pojawiały się głosy, że na osiedlu brakuje placu zabaw dla dzieci i terenów rekreacyjnych. Te zadania zostały wpisane na listę projektów, które będę realizował – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.


Pierwszy krok ku budowie placu zabaw na os. Miłocin Św. Huberta było kupienie działki w rejonie ulic Myśliwskiej i Św. Huberta. Teren ma ok. pół hektara powierzchni i stał się własnością miasta w ubiegłym roku. Wtedy też Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie rozpoczął projektowanie zadania.


Dokumentacja jest już gotowa i przewiduje m.in. montaż dużego zestawu zabawowego, z którego równocześnie będzie mogło korzystać aż 45 dzieci. Ponadto pojawią się także huśtawki: dwustanowiskowa oraz wagowa na sprężynach.


Nie zapomniano także  o ławeczkach dla rodziców oraz nasadzeniu zieleni. Szpaler drzewek odgrodzi plac zabaw od sąsiedniej działki a brzozy zacienią część zabawowych urządzeń.


Przetarg na wybór wykonawcy zadania został już ogłoszony. Plac zabaw ma być gotowy w ciągu pięciu miesięcy od daty podpisania umowy.


 

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów