Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Aktualne warunki na podkarpackich stokach narciarskich!

Aktualne warunki na podkarpackich stokach narciarskich!
326243922_1167365707479476_8433382427831812375_n
Zima w tym sezonie jest kapryśna dla fanów białego szaleństwa. Po dosyć wczesnych i obfitych grudniowych opadach śniegu, roztopach i pogodzie przypominającej wiosnę, nieco sypnęło śniegiem. W Rzeszowie po śniegu pozostało już jedynie wspomnienie, ale przymrozki występujące w górzystym terenie, pozwalają na naśnieżanie podkarpackich stoków. Wielu właścicieli wyciągów narciarskich w ostatnich dniach odetchnęło z ulgą.

Najbliższe dni – w tym weekend – mają być mroźne. Taka prognoza pogody daje nadzieję na idealne warunki dla narciarzy i snowboardzistów!

Poniżej znajdziecie informacje o aktualnych warunkach panujących obecnie na kilku najpopularniejszych podkarpackich stokach. Mamy to szczęście, że czas przejazdu z Rzeszowa do dobrze przygotowanych ośrodków narciarskich to ok. 2 godz.  W ten weekend warto zapakować deski lub deskę i ruszyć przetestować warunki ?

https://www.kiczeraski.pl/ (Puławy)

W ośrodku położonym w pobliżu Rymanowa i Rudawki Rymanowskiej słynącej z tzw. lodospadów, warunki do zjazdów są obecnie są bardzo dobre. Pokrywa śniegu wynosi od 20 do 50 cm i stale rośnie. Działają wszystkie wyciągi. Na trasie biegowej liczącej 4000 m długości, warunki również dopisują!

https://www.youtube.com/watch?v=_JJOEycBnBM&feature=youtu.be

 

(źródło: kiczeraski.pl)

https://lawortaski.pl/ (Ustrzyki Dolne)

Na Laworcie na warunki nikt nie powinien narzekać. Jutro (02.02.2023) ruszą już wszystkie wyciągi. Pokrywa śniegu wynosi średnio ok. 100 cm. Dodatkowo ośrodek przygotował sporo atrakcji i promocji.

https://ustrzyki-narty.pl/ (Ustrzyki Dolne – Stacja Gromadzyń)

Na Gromadzyniu warunki są bardzo dobre. Pokrywa śnieżna wynosi od 40 do 60 cm i cały czas rośnie. Wszystkie wyciągi działają.

https://www.youtube.com/watch?v=hkK14MJJnJw&feature=youtu.be

(źródło: https://ustrzyki-narty.pl/

https://bieszczad.ski/ (BIESZCZAD.ski - Wańkowa)

W Wańkowej oferta cały czas ulega rozszerzeniu. Dostępny jest też hotel, w którym można zarezerwować nocleg. Warunki są bardzo dobre. Pokrywa śniegu osiąga wartości od 60 do 100 cm, wszystkie wyciągi działają.

We wszystkich z w/w miejscach znajdziecie odpowiednie zaplecze gastronomiczne, wypożyczalnie i serwisy narciarskie, szkółki narciarskie oraz wiele innych atrakcji. Więcej informacji o aktualnych promocjach i ofertach znajdziecie na stronach internetowych ośrodków, do których linki zamieściłem w tekście powyżej.

Życzę Wam śniegu po pachy poza stokiem i idealnego sztruksu na stoku!

Zdjęcie podglądowe: https://lawortaski.pl/galeria/zima-na-laworcie/

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów