Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Konrad Fijołek na czele podkarpackich struktur "TAK! Dla Polski"

Konrad Fijołek na czele podkarpackich struktur "TAK! Dla Polski"
GB230119KPrs-01

Autor: fot. Grzegorz Bukała, UM Rzeszowa

Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek, wybrany został na szefa podkarpackich struktur ruchu samorządowego "TAK! Dla Polski"

Jak przekonują uczestnicy dzisiejszego spotkania w Rzeszowie, reprezentowany przez nich ruch jest coraz bardziej rozpoznawalny w Polsce, a co za tym idzie, jego struktury stają się coraz silniejsze i obejmują coraz większy obszar.


Jacek Karnowski, prezydent Sopotu i prezes zarządu stowarzyszenia „Samorządy dla Polski” podaje Rzeszów jako przykład miasta, w którym w sposób wzorcowy włącza się mieszkańców do zarządzania samorządem.


- Dlatego każda nasza wizyta tutaj jest wspaniałą lekcją obywatelską. Rzeszów stał się także symbolem jedności opozycji demokratycznej, we wspaniałym stylu popierany przez nas kandydat wygrał tutaj wybory na prezydenta miasta. Mam nadzieje, że teraz ten silny i jednoznaczny sygnał z Rzeszowa dotrze do liderów wszystkich ugrupowań demokratycznych. Apelujemy, aby odłożyć na bok niewielkie różnice, opowiedzieć się za demokracją, wolnymi sadami i mediami oraz Polską w Unii Europejskiej – mówi Jacek Karnowski.Konrad Fijołek stanął na czele podkarpackich struktur "TAK! Dla Polski"


Ruch apeluje także o szybkie odblokowanie pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy, ale z poszanowaniem praworządności. Jak wylicza Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego, tylko za łamanie praworządności Polsce naliczono już 2 mld zł kar.


- Naszego kraju nie stać na finansowanie gierek, jakie z Komisją Europejska prowadzi rząd PiS. W walce o konstytucję i praworządność nie cofniemy się ani o krok i za żadne pieniądze. Tracimy już prawie 3 lata, a inwestycje, które mają być finansowane w ramach 158 mld zł KPO powinny być już realizowane. Niestety pieniędzy wciąż nie dostaliśmy i cierpią na tym wszyscy Polacy - mówi Elżbieta Anna Polak.


Na czele podkarpackich struktur Ruchu stanął Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. W zarządzie będą działać także Jacek Wiśniewski - prezydent Mielca, Piotr Przytocki - prezydent Krosna, Waldemar Paluch - burmistrz Jarosławia i Adam Snarski - burmistrz Leska.


- To trzon, wokół którego skupieni są radni, społecznicy z całego regionu. Będziemy się wspólnie spotykać i pracować na rzecz samorządów - mówi Konrad Fijołek. 


Stowarzyszenie „Samorządy dla Polski” zostało powołane 31 sierpnia 2020 r. w Gdańsku, w 40. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych. Jego główne idee to: harmonijny rozwój, propagowanie idei samorządności, współpraca środowisk samorządowych, urzeczywistnienie zapisów konstytucji oraz wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego.


 

Podziel się
Oceń

Komentarze