Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

W Rzeszowie oficjalnie wystartował program in vitro

W Rzeszowie oficjalnie wystartował program in vitro
GB230118KPip-04

Autor: fot. Grzegorz Bukała, UM Rzeszowa

Centrum leczenia niepłodności Parens w Rzeszowie realizuje już miejski program in vitro. Do jego powstania przyczynili się także sami mieszkańcy.

Wykonawca programu in vitro w Rzeszowie, firma Parens, został wybrany w drodze konkursu. Miasto przeznacza na ten cel 600 tys. złotych, a dodatkowe 50 tys. zł pochodzi z tegorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt tego programu złożyła Patrycja Pawlak-Kamińska, współprzewodnicząca Nowej Lewicy.


- Na informację o tym, że w naszym mieście znów ruszy program in vitro, czekało wiele rodzin, odkąd rząd z powodów ideologicznych zamknął taką możliwość. W Polsce są już samorządy, które oferują taką możliwość swoim mieszkańcom, i jestem dumny, że do tego grona dołączył Rzeszów - podkreśla Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.


W czwartek Wiceprezydent Krystyna Stachowska, w imieniu Prezydenta Fijołka, przekazała umowę na wykonanie programu in vitro firmie Parens.


- Niepłodność to olbrzymi problem, który narasta, a tempo życia, stres, na pewno nam w tym nie pomagają i określa się, że w tej chwili co piąta para boryka się z problemami niepłodności. Dlatego jeszcze raz dziękuję bardzo za taki program i radzie miasta i panu prezydentowi - powiedział podczas przekazania umowy Tadeusz Mazurek, prezes kliniki Parens.Rzeszowski program in vitro krok po kroku


Wszystkie informacje w zakresie funkcjonowania programu in vitro zainteresowane pary uzyskają w klinice Parens: osobiście (przy ul. Podwisłocze 21), dzwoniąc pod numer: 509 108 109 lub pisząc na adres: [email protected] .


Wszystkie ważne informacje znajdują się również na stronie internetowej kliniki


- Zainteresowane pary będą zgłaszać się do nas do ośrodka i na tym etapie wstępnie będziemy weryfikować spełnianie podstawowych kryteriów przystąpienia do programu. Każda para będzie uprzedzona wcześniej przez naszą stronę internetową, kiedy może się zgłaszać i w jaki sposób ta rekrutacja będzie przeprowadzona - wyjaśnia Barbara Majewska-Maj, manager kliniki Parens.


Dodaje, że kolejnym etapem jest kwalifikacja medyczna przeprowadzana przez lekarzy w klinice. Wszystko na podstawie wytycznych Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii i w oparciu o Ustawę o leczeniu niepłodności.


Każda para ma być poinformowana wcześniej o tym, jakie dokumenty zabrać ze sobą, aby upłynnić cały proces. Następna jest kwalifikacja formalna: klinika składa wniosek do urzędu miasta.


- Po otrzymaniu informacji zwrotnej z urzędu, będziemy informować niezwłocznie każdą parę o wynikach kwalifikacji. Tutaj dla większości par, mam nadzieję, rozpocznie się proces leczenia - tłumaczy Barbara Majewska-Maj.


Rzeszowski program in vitro potrwa do końca 2025 roku.


 

 

 

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów