Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Dr Wergiliusz Gołąbek Honorowym Obywatelem Miasta Rzeszowa!

Dr Wergiliusz Gołąbek Honorowym Obywatelem Miasta Rzeszowa!
Wergiliusz-Golabek-spotkanie-w-filharmonii

Autor: fot. materiały prasowe WSIiZ

Dr Wergiliusz Gołąbek, wieloletni rektor WSIiZ, został uhonorowany tytułem Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa

- Kierując się potrzebą szczególnego uhonorowania ludzi, których działalność i osiągnięcia przynoszą zaszczyt naszemu Miastu, a jego Mieszkańcom poczucie uzasadnionej dumy oraz w trosce o zachowanie w pamięci współczesnych i przyszłych pokoleń, zasług i dokonań wybitnych rzeszowian, nadaje się tytuł HONOROWEGO OBYWATELA MIASTA RZESZOWA dr. Wergiliuszowi GOŁĄBKOWI - głosi uchwała przyjęta przez rzeszowskich radnych w dniu 29 grudnia 2022 roku.

Wieloletni rektor WSIiZ Honorowym Obywatelem Miasta Rzeszowa

- Tę szczególną godność nadaje się wieloletniemu twórcy i propagatorowi życia kulturalnego, naukowego oraz gospodarczego Miasta Rzeszowa. Człowiekowi, który poprzez prowadzenie konsekwentnej polityki rozwoju Filharmonii Podkarpackiej, a w ramach jej działalności także Muzycznego Festiwalu w Łańcucie, przyczynił się znacząco do ugruntowania ich pozycji w świecie artystycznym Europy. Natomiast poprzez niestrudzone podnoszenie kompetencji naukowych i umiędzynaradawianie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, rozsławił Miasto jako prezentujące wysoki, wielokierunkowy poziom nauczania oraz przyjazne ludziom różnych narodowości – zgodzili się rzeszowscy radni, głosujący nad przyjęciem Uchwały.


Pod wnioskiem o nadanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa dla dra Wergiliusza Gołąbka podpisali się Rektorzy rzeszowskich uczelni: WSIiZ, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Politechniki Rzeszowskiej oraz Rzeszowskiej Szkoły Wyższej WSPiA. Wnioskodawcą wiodącym był Rektor WSIiZ - dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ.


- Będąc rzeszowianinem z wyboru dr Wergiliusz Gołąbek wiele wniósł do rozwoju Miasta Rzeszowa, zarówno w obszarze kultury, jak i nauki. Jego osiągnięcia jako Dyrektora Filharmonii Podkarpackiej do dziś pamiętane są przez rzesze melomanów, zarówno ze względu na poziom reprezentowany przez rzeszowską orkiestrę symfoniczną, jak i  międzynarodową renomę  Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Z kolei sprawując przez 6 lat funkcję Rektora WSIiZ dr Gołąbek konsekwentnie prowadził politykę umiędzynarodowienia uczelni i wzmacniał jej pozycję w świecie nauki, tym samym ugruntowując pozycję Rzeszowa jako miasta o dużym potencjale intelektualnym, miejsca otwartego i przyjaznego. Jego działania to znakomity przykład lokalnego patriotyzmu, połączonego z dbaniem o dobry wizerunek Miasta Rzeszowa na arenie międzynarodowej – podkreśla obecny Rektor WSIiZ – dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ.


 
Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów