Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Konkurs na najlepszy esej historyczny. Weź udział w konkursie

Konkurs na najlepszy esej historyczny. Weź udział w konkursie
konkurs
Fundacja Misji Obywatelskiej zaprasza na konkurs, w którym do wygrania 4 tysiące złotych, jest to nagroda za pierwsze miejsce. Esej powinien nie powinien przekroczyć 14 400 znaków ze spacjami i nie być mniejszy niż 9 tysięcy znaków.
O czym można napisać?

 

Organizatorzy w Regulaminie, wskazali szeroki zakres tematyki od ojców polskiej niepodległości (Dmowski, Piłsudski, Korfanty), po czasy polskiej solidarności. Zwracają uwagę, aby w przesłanych esejach opisać choćby lokalnych bohaterów i wydarzenia historyczne. W eseju można napisać także o popularyzowaniu postaw patriotycznych. 

 

Podają też przykładowe tematy esejów, to m.in Myśl Romana Dmowskiego- wczoraj i dziś, Wizja Polski niepodległej. Różne drogi do niepodległości. 

 

W Regulaminie dostępny jest także formularz zgłoszeniowy. Prace można przesyłać do 6 listopada, do godziny 23:59 na e-mail: [email protected]

 

Nagrody, które można wygrać!

 

Wysokość nagród:

1 miejsce- 4 tysiące złotych

2 miejsce- 2 tysiące złotych

3 miejsce- 1 tysiąc złotych

 

Organizatorzy przygotowali nagrody rzeczowe o łącznej wartości 500 zł dla każdej wyróżnionej pracy!

 

Nagrody zostały sfinansowane ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego - edycja 2022 ''Wolność po polsku'

 

Foto poglądowe: Facebook Fundacji Misji Obywatelskiej

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów