Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Minister Czarnek wygłosi wykład na Uniwersytecie Rzeszowskim. Absolwenci UR: wstyd!

Minister Czarnek wygłosi wykład na Uniwersytecie Rzeszowskim. Absolwenci UR: wstyd!
czarnek
Już niedługo inauguracja roku akademickiego 2022/2023 w murach Uniwersytetu Rzeszowskiego. W tym roku wykład inaugurujący ma wygłosić minister nauki i szkolnictwa wyższego Przemysław Czarnek. 

Absolwenci Uniwersytetu Rzeszowskiego: co za wstyd!

Rozmawialiśmy anonimowo z byłymi studentami Uniwersytetu Rzeszowskiego wielokrotnie, gdy Przemysław Czarnek gościł w murach uczelni. "Jesteśmy tym zażenowani"- komentowali.

"O uczelni, która nas wykształciła nie wypada mówić źle. Każdy ma mieć prawo swoje poglądy. Rektor musi dbać o rozwój uczelni, ale poglądy pana Czarnka są trudne do zaakceptowania. Wszyscy pamiętamy co mówił o in vitro" - dodaje kolejna osoba. 

Warto dodać, że ostatnio Uniwersytet Rzeszowski otrzymał spore środki na modernizację choćby głównego budynku. Absolwenci Uniwersytetu Rzeszowskiego odnoszą jednak wrażenie, że o tym, "że minister Czarnek będzie w ogóle na Uniwersytecie Rzeszowskim, to można dowiedzieć się niemal w ostatniej chwili"- to kolejna opinia absolwenta Uniwersytetu Rzeszowskiego.

"A będzie można zadawać niewygodne pytania? Skoro to spotkania ze "społecznością akademicką", to myślę, że jakieś pytanie panu ministrowi będzie można zadać"?- dodaje kolejny.

Niektórzy mają nadzieję, że ten trudny czas minie.

"Tu w zasadzie nie chodzi tylko o szkolnictwo wyższe, ale też o edukację na poziomie szkół podstawowych i średnich" - zauważają nasi rozmówcy. 

"Ktoś chce mówić, że PiS coś modernizuje i naprawiają? Niestety, na liście, które trzeba w teorii naprawiać znalazło się też szkolnictwo. Na nieszczęście wielu. Rodzice, nauczyciele i studenci, mają nadzieję, że ten trudny czas minie. Wszyscy narzekaliśmy, jakie to PO było złe. Dziś wiele osób z utęsknieniem wróciłoby do czasów PO w edukacji"- podsumowują nasi rozmówcy.

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów