Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Osiedle Pobitno ma swój mini park

Osiedle Pobitno ma swój mini park
mini-park-pobitno
Nowy ogród znajduje się na ulicy Kurpiowskiej. Został on oddany do użytku w środę. Posiada prawie 1400 roślin oraz plac zabaw i siłownię plenerową.

Prace nad budową parku ruszyły wiosną. Jest to jedna z zapowiadanych inwestycji tego typu w Rzeszowie. Kolejne ogrody kieszonkowe powstają także m.in. na osiedlu Baranówka, Nowe Miasto oraz przy al. Sikorskiego.

– Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju. Idea zrównoważonego rozwoju opiera się na tym, że powinniśmy wszyscy pracować nad lepszą jakością życia w naszych miastach. Ten temat często przejawia się w naszych dyskusjach o mieście. Dziś mamy taki miły moment – symboliczne oddanie do użytku jednego z nowych ogrodów kieszonkowych, które urządzamy po to, aby w naszym mieście żyło się lepiej, przyjemniej – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

W nowym mini parku można spędzić czas aktywnie - poćwiczyć na plenerowej siłowni, a dzieci mogą korzystać z placu zabaw.

Ogród ma powierzchnię 20 arów. Powstał na działce wydzielonej z terenu należącego do MPWiK Rzeszów. Dzięki współpracy spółki, miasta oraz mieszkańców osiedla Pobitno udało się stworzyć idealne miejsce do spacerów i odpoczynku.

Wśród 1400 roślin posadzone zostały wysokie drzewa, m.in. klony i graby. Nie zapomniano także o ozdobnych trawach, krzewach i bylinach, aktualnie kwitnących hortensjach i jeżówkach. W ogrodzie stanęła zadaszona pergola oraz specjalnie zaprojektowane parklety.

źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów