Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W Rzeszowie odbędzie się Zlot Pojazdów Zabytkowych

W Rzeszowie odbędzie się Zlot Pojazdów Zabytkowych
300612539_5305733306208196_5445282891444535016_n
Już jutro od godz. 15 w Rzeszowie swoje święto będą mieli fani motoryzacyjnej klasyki. Prywatne Muzeum Techniki i Militariów, we współpracy z grupą Rzeszowskie Oldtimery, organizuje II edycję wydarzenia Zakończenie Retro Sezonu.

Muzeum posiada zbiory w postaci odrestaurowanych zabytkowych samochodów produkcji polskiej i francuskiej z lat 50., w tym m.in. samochody „Warszawa”, „Syrena”, „Citroen” oraz zabytkowe motocykle m.in. „Sokół”, „Junak” i „Jawa”. Ponadto muzeum posiada szereg sprzętów gospodarstwa domowego i RTV z połowy XX wieku, takie jak radioodbiorniki, gramofony, żelazka, pralki itp. Znaczącą część zbiorów stanowią militaria, w tym pokaźne kolekcje sprzętu i wyposażenia wojskowego oraz ryngrafów i wojskowych monet pamiątkowych tzw. „coinów”.

Zbiory muzeum były gromadzone ok. 15 lat poprzez zakupy na giełdach samochodowych i giełdach staroci.

Prywatne Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie jest muzeum z siedzibą w Rzeszowie, ul. Kochanowskiego 19. Placówka powstała pod honorowym patronatem prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca oraz Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, a jej siedzibą są tereny dawnego Zespołu Szkół Kolejowych.
Twórcą i właścicielem muzeum jest gen. Tomasz Bąk - były dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Placówka została otwarta w maju 2011 roku. W jej zbiorach znajdują się zabytki motoryzacji, techniki użytkowej oraz wojskowości. Wśród eksponatów prezentowane są m.in.: samochody (Syrena, Warszawa, Mikrus, Fiat 125 i 126, Citroën 2CV) oraz motocykle (Sokół, Junak, Jawa, motorower Wierchowina), sprzęty AGD i RTV: żelazka, pralki, radioodbiorniki, gramofony, czołg T-34/85, sprzęt i wyposażenie wojskowe, umundurowanie oraz ryngrafy i wojskowe medale pamiątkowe. Zwiedzanie muzeum jest możliwe po uprzednim uzgodnieniu.

źródło: https://muzeum-techniki.rzeszow.pl/

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów