Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Ogrody Bernardyńskie oddane pod opiekę miasta

Ogrody Bernardyńskie oddane pod opiekę miasta
ogody bernardyńskie
Ogrody Bernardyńskie w centrum Rzeszowa mają zostać przekazane pod opiekę władz miasta. Utrzymaniem obiektu do tej pory zajmował się zakon OO. Bernardynów, jednakże teraz to miasto będzie sprawowało całkowitą opiekę nad obiektami znajdującymi się w ogrodach czy na terenach zielonych. 

Ogrody Bernardyńskie położone są przy Bazylice Ojców Bernardynów. Niegdyś na ich terenie zakonnicy prowadzili własne gospodarstwo. Zajmowali się tam ogrodnictwem, kwiaciarstwem i warzywami. Ogrody zostały zlikwidowane przez władzę ludową, a na tym miejscu zbudowano ogromny parking. Po latach Bernardyni odzyskali  obecnie tam istniejące Ogrody Bernardyńskie. Stały się one miejscem wypoczynku dla mieszkańców miasta.

Teraz zakonnicy zdecydowani się przekazać teren ten pod opiekę miasta. Całe utrzymanie Ogrodów to bardzo kosztowne przedsięwzięcie, z którym klasztor już nie do końca byłby w stanie sobie poradzić. Z drugiej strony zakonnicy zdecydowali się na ten ruch, ponieważ miasto planuje w przyszłości organizować w tym miejscu wydarzenia kulturalne, na przykład wystawy plenerowe czy koncerty.

Pod opiekę miasta zakonnicy przekazali ok. 80 arów (nie obejmuje on działki, na której stoi Pomnik Czynu Rewolucyjnego). Teraz to do miejskich służb będzie należało dbanie o zieleń i znajdujące się w ogrodach elementy architektury oraz fontannę.  Ogrody Bernardyńskie mają być nadzorowane przez straż miejską. Miasto będzie dbać o przestrzeń Ogrodów Bernardyńskich, a zarazem wykorzystać ją do celów publicznych.

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów