Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Prawo Kardysia, czy trzeci stopień Bravo w Kolbuszowej?

Prawo Kardysia, czy trzeci stopień Bravo w Kolbuszowej?
Kolbuszowa_-_Starostwo_Powiatowe_-_budynek_(01)_-_DSC04617_v3
Wczoraj na profilu Tomasza Buczka pojawił się wpis, który dotyczy starostwa powiatowego w Kolbuszowej. Jak wynikało z wpisu starostwo powiatowe jest zamknięte. Nagranie z wizyty w urzędzie Tomasza Buczka dostępne tutaj.

Jak wyjaśnia w rozmowie z Rzeszów Info Tomasz Buczek udał się do Urzędu Starostwa Powiatowego w celu złożenia pisma dotyczącego szpitala w Kolbuszowej. Okazało się, że powiat ograniczył przyjmowanie petentów, jak relacjonuje Buczek zażądał wyjaśnień od Krzysztofa Steca, sekretarza powiatu kolbuszowskiego. Ten odesłał pana Tomasza Buczka do zarządzenia starosty Kardysia. Jak wynika z kartki zawieszonej na drzwiach wejściowych powiatu sytuacja z ograniczeniem przyjmowania petentów ma związek ze stanem Bravo, który wprowadził premier na terenie całego kraju.

"Chciałem dostarczyć pismo w sprawie szpitala, a konkretnie pana Strzelczyka Starostwo jest zamknięte na siedem spustów. Drogi ewakuacyjne zamknięte. Drogi są zastawione od wydziału komunikacji"- wyjaśnia Buczek.

I dodaje:

Sytuacja ma związek ze stanem Bravo, nie została mi jednak podana żadna podstawa prawna. Pan sekretarz skierował mnie do zdjęcia zarządzenia starosty. Dla mnie zamknięcie starostwa to absurd. Nikt w Polsce czegoś takiego nie zrobił. Nie dziwię się, że ludzie wyjeżdżają z Kolbuszowej, skoro ze strony urzędów napotykają nawet na tak absurdalną sytuację.- mówi Tomasz Buczek.

Sprawdziliśmy czym są stopnie Bravo i porównaliśmy to z zawieszoną przez starostę powiatu kolbuszowskiego kartką. Stopień Bravo dotyczą bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

Źródło: gov.pl

Źródło: gov.pl


Całość tutaj

Zarządzenie starosty Józefa Kardysia:O prośbę w sprawie wyjaśnień w tej sprawie poprosiliśmy też telefonicznie Krzysztofa Steca, sekretarza powiatu kolbuszowskiego:

Urząd nie jest zamknięty. Jeśli chcieliby państwo wejść do wydziału geodezji, środowiska, budownictwa, to wchodzą państwo bocznym wejściem, jest wydzielone boczne wejście, pracownicy przychodzą do pana. Jeżeli chce pani wejść do wydziału komunikacji, do powiatowego zespołu orzekania również pani. Jeżeli chce pan wejść do poradni również zostanie pan wpuszczony. Jeżeli chciałaby pan pochodzić po budynku, pospacerować z jednego miejsca na drugie tu mamy ograniczenia. Właśnie ze względu na ten trzeci stopień Bravo- mówił w rozmowie z Rzeszów Info sekretarz powiatu kolbuszowskiego.

Zapytaliśmy sekretarza, czy wie, że stopnie Bravo dotyczą cyberprzestrzeni:

Tak, wiem. Jeśli przeczyta pani to zarządzenie (starosty powiatu) to należy zwrócić uwagę na podejrzane osoby wchodzące do Urzędu, porzucone paczki i bagaże, sprawdzać zasilanie energetyczne i sprawdzać różne inne sprawy związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w urzędzie- wyjaśnia Stec.

Sekretarz stwierdził, że nie są jednym urzędem w Polsce który w ten sposób funkcjonuje w ten sposób, na podstawie zarządzenia Bravo. ,Sugerował, że takie urzędy są choćby na terenie powiatu kolbuszowskiego.

Pisma, jak mówił można złożyć w biurze podawczym urzędu.

W związku ze zgłoszeniem pana Buczka, wykonaliśmy też telefon do Straży Pożarnej w Kolbuszowej. Poniżej wyjaśnienia. Jak wyjaśnił st. brygd. Krzysztof Samojeden, zastępca Komendanta Powiatowego PSP, rzeczywiście wpłynęło do PSP w Kolbuszowej zgłoszenie pana Buczka, poinformował, że w związku z tym zostanie przeprowadzona kontrola w starostwie powiatowym. Z uzyskanych informacji kontrola przejść ewakuacyjnych w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej zostanie przeprowadzona 13-14 czerwca.

Tomasz Buczek złożył również pismo do wojewody podkarpackiego Ewy Leniart. Nagranie po wizycie Buczka w urzędzie dostępne tutaj. W piśmie tym zapytał m.in czy takie postępowanie Urzędów, a więc zamknięcie na petentów jest właściwie i zgodne z obecnie obowiązującym prawem.

Wczoraj nie udało się nam skontaktować z rzecznikiem wojewody. Zapytany o tą sprawę w poniedziałek.

Do tematu wrócimy. Wyślemy również zapytania prasowe do urzędów w powiecie kolbuszowskim o sposobie funkcjonowania.

Foto: Wikipedia

IMG_20220611_184016
IMG_20220611_184016

IMG_20220611_190934
IMG_20220611_190934

IMG_20220611_202528
IMG_20220611_202528


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów