Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Tomasz Kamiński: samorząd to rozwiązywanie problemów ludzi

Wczoraj obchodziliśmy Dzień Samorządu Terytorialnego. Pytamy Tomasza Kamińskiego, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa o ten szczególny dzień dla wszystkich samorządowców.
Tomasz Kamiński: samorząd to rozwiązywanie problemów ludzi
kaminski

Czym dla Pana jest samorząd terytorialny?

Samorząd to przede wszystkim mieszkańcy i rozwiązywanie bieżących spraw ludzi, ale też bycie z ludźmi i rozwiązywanie ich problemów i realizacja ich postulatów. Staramy się to robić my samorządowcy, którzy są na samym dole, blisko ludzi.

Kto jest dla Pana wzorem samorządowca i dlaczego?

Ciężko powiedzieć kto jest dla mnie wzorem samorządowca, bo jest wielu świetnych samorządowców, ale na pewno w ostatnich dniach wzorem do naśladowania są ci samorządowcy, którzy zmierzyli się z kryzysem uchodźczym i pomagali Ukraińcom, którzy zmuszeni byli opuścić swój kraj. To dzięki tym samorządowcom i mieszkańcom ich gmin udało się pomóc tym ludziom, bo nie było żadnych centralnych mechanizmów. Samorządowcy wykonali sami tak ciężką pracę. To są osoby, które mogą być wzorem dla innych samorządowców.

Jak zachęcić młode osoby do samorządu. Co zrobić, aby te osoby zaangażowały się społecznie?

To nie jest łatwe zadanie. Od wielu lat mierzymy się z tym. Bardzo często młodzi ludzie nie angażują się w problemy lokalne, problemy społeczne. Myślę, że należy z młodymi ludźmi rozmawiać. Wciągać ich do samorządów. Inicjować wydarzenia, w których będą brać młodzi ludzie: studenci, uczniowie i myślę, że kiedy takie działania podejmiemy to będzie więcej młodych ludzi w samorządzie.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów