Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

X Podkarpacki Festiwal KultURalia – wywiad

X Podkarpacki Festiwal KultURalia – wywiad
grafika
„Dobierając zarówno artystów, jak i wydarzenia kierowaliśmy się chęcią, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.”

X Podkarpacki Festiwal KultURalia już wkrótce. My dla Was porozmawialiśmy o szczegółach tego niezwykłego i barwnego wydarzenia.

 

Jak długo trafią przygotowania do tak dużego wydarzenia jak KutlURalia?


KultURalia są naprawdę dużym wydarzeniem i tak na dobrą sprawę możemy śmiało stwierdzić, że przygotowania trwają przez okrągły rok. Wszystko rozpoczyna się od powołania sztabu koordynatorów i przygotowania koncepcji w jaki sposób chcielibyśmy to zorganizować, jaki mamy na to zamysł oraz jakie zespoły chcielibyśmy zaprosić. Także śmiało możemy stwierdzić, że pracy jest naprawdę dużo, szczególnie że organizujemy KultURalia własnymi siłami, nie korzystając z firm zewnętrznych zajmujących się organizacją takich wydarzeń, tylko wszystko robimy od „a” do „z” sami przy wsparciu władz naszej Uczelni.

Czy dwuletnia pandemia zmieniła coś w podejściu studentów do tego typu wydarzeń?


Wydaje nam się, że obecnie po pandemii studenci jeszcze bardziej chcą angażować się w tego typu wydarzenia i tym bardziej chcą uczestniczyć oraz chodzić na tego typu projekty. Jako Samorząd Studentów zauważamy, że studenci chcą się integrować i poznawać innych ludzi.

Czego dokładnie możemy się spodziewać w czasie tegorocznej edycji?


Podczas tegorocznej edycji festiwalu można spodziewać się wielu ciekawych wydarzeń towarzyszących, które będą z obejmowały zakres kulturalny, sportowy, dydaktyczny, czy profilaktyki zdrowia. Można również spodziewać się wielu fajnych koncertów podczas finału koncertowego, oraz Barwnego Korowodu, który jest integralną częścią X Podkarpackiego Festiwalu KultURalia 2022. Przede wszystkim można się spodziewać wielu emocji i wrażeń, które pozostaną z uczestnikami na lata.

Czy będą jakieś zmiany w przebiegu eventu, czy formuła będzie taka sama jak przed dwoma laty?


Tegoroczna edycja będzie podobna jeśli chodzi o formułę, jednak w tym roku będziemy mieć dodatkową strefę, a mianowicie strefę klubową.

Czego nie będzie można przegapić w czasie tegorocznych obchodów KultURalii?


Na pewno nie można przegapić koncertów wielu artystów, którzy będą prezentować się na naszej scenie 9-11 czerwca 2022 r. oraz wydarzeń towarzyszących, które zostaną na dniach ogłoszone
i odbywać się będą w ramach X Podkarpackiego Festiwalu KultURalia 2022. Zapraszamy również do śledzenia naszych social mediów (wydarzenia KultURalia 2022, Fp Samorządu Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz instagrama SSUR) , aby niczego nie przegapić!

Dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu?


Warto wziąć udział, ponieważ każdy znajdzie coś dla siebie. Dobierając zarówno artystów, jak
i wydarzenia kierowaliśmy się chęcią, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Każdy z nas jest inny, indywidualny i ma inne oczekiwania, dlatego przy tworzeniu całego wydarzenia braliśmy to pod uwagę.

Dziękujemy za rozmowę i do zobaczenia już wkrótce.

Link do wydarzenia: X Rzeszowskie KultURalia Studenckie

Rozmowę przeprowadziła Karolina Winiarska.

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów