Na miejscu przez wiele godzin pracowali funkcjonariusze policji pod nadzorem prokuratury. Czynności śledczych koncentrują się na zabezpieczeniu materiału dowodowego oraz ustaleniu tożsamości zmarłej osoby.
Policja: tożsamość nie została jeszcze potwierdzona
Jak przekazuje krosno112.pl, na obecnym etapie śledztwa służby nie potwierdziły, do kogo należą odnalezione szczątki.
– Na obecnym etapie tożsamość zmarłej osoby nie została jeszcze potwierdzona – powiedział w rozmowie z krosno112.pl st. post. Adrian Kuźniar, zastępca rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.
Policja i prokuratura prowadzą postępowanie mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia. Na razie śledczy nie ujawniają szczegółów, które mogłyby wskazywać na przebieg wydarzeń.
Nikt nie został zatrzymany. Nie ma podejrzenia udziału osób trzecich
Jak informuje krosno112.pl, w związku ze sprawą nie zatrzymano żadnej osoby.
– Żadna osoba nie została zatrzymana w związku z tym zdarzeniem – przekazał w rozmowie z krosno112.pl st. post. Adrian Kuźniar.
Według dotychczasowych ustaleń policji nie ma również podejrzenia udziału osób trzecich. Śledczy podkreślają jednak, że ostateczne wnioski będą możliwe dopiero po zakończeniu wszystkich czynności procesowych oraz uzyskaniu wyników specjalistycznych badań.
Nieoficjalnie: szczątki mogą należeć do mieszkańca Rogów
Portal krosno112.pl nieoficjalnie ustalił, że odnaleziony ludzki szkielet może należeć do mieszkańca Rogów, który kilkanaście lat temu miał wyjechać za granicę i od tego czasu nie było z nim kontaktu.
Są to jednak wyłącznie niepotwierdzone informacje, które nie zostały potwierdzone przez policję ani prokuraturę. Kluczowe znaczenie dla ustalenia tożsamości odnalezionej osoby będą miały badania DNA, których wyniki pozwolą zweryfikować pojawiające się przypuszczenia.

Napisz komentarz
Komentarze