Około godziny 19:00 służby drogowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Łowisko. Na odcinku trasy ograniczonej węzłami Łowisko a Nowa Sarzyna, samochód osobowy z impetem uderzył w bariery energochłonne. Do wypadku doszło na 440. kilometrze drogi, na jezdni prowadziącej w kierunku Lublina.
Według informacji przekazanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, w zdarzeniu brał udział jeden pojazd. Siła uderzenia była znaczna, co poskutkowało nie tylko uszkodzeniem samego samochodu, ale również zniszczeniem elementów infrastruktury drogowej, w tym barier ochronnych.
Niestety, bilans tego zdarzenia nie ogranicza się tylko do strat materialnych. W wyniku uderzenia jedna osoba została ranna i wymagała pomocy medycznej. Na miejscu natychmiast pojawiły się odpowiednie służby ratunkowe, aby zabezpieczyć teren i zająć się poszkodowanym.
Zablokowany lewy pas
Wypadek spowodował istotne zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie. Obecnie zablokowany jest lewy pas ruchu w kierunku Lublina, co wymusza na kierowcach zachowanie szczególnej ostrożności i zwolnienie.
Ruch odbywa się wyłącznie pasem prawym. Służby drogowe szacują, że utrudnienia mogą potrwać około dwóch godzin, co oznacza, że płynny przejazd powinien zostać przywrócony w okolicach godziny 21:00.





Napisz komentarz
Komentarze