Wydarzenie to nie tylko upamiętniło wiek służby kobiet, ale przede wszystkim stało się platformą do wzmocnienia pewności siebie i doskonalenia technik, które mogą uratować życie.
Nie tylko mundur – święto wszystkich kobiet w formacji
Obchody jubileuszu objęły zarówno policjantki pełniące codzienną służbę na ulicach, jak i pracownice cywilne. To właśnie ta druga grupa stanowi fundament, bez którego sprawne funkcjonowanie jednostek byłoby niemożliwe. Szkolenie miało na celu przypomnienie, że bez względu na zajmowane stanowisko, profesjonalizm, determinacja i empatia są wartościami wspólnymi dla wszystkich kobiet pracujących w strukturach Policji.
Nauka pod okiem ekspertów
Zajęcia praktyczne zostały poprowadzone przez doświadczonych instruktorów technik interwencji z Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie:
- asp. Marcina Wierzchowskiego
- mł. asp. Wojciecha Łacha
Instruktorzy postawili na realizm i praktyczne zastosowanie wiedzy. Program szkolenia wykraczał poza proste chwyty obronne, skupiając się na kompleksowym podejściu do bezpieczeństwa.
„Pewność siebie, wiedza i odwaga są kluczem do bezpieczeństwa – zarówno w służbie, jak i w życiu codziennym.”
Kluczowe elementy szkolenia
Podczas intensywnych ćwiczeń uczestniczki zgłębiały wiedzę z zakresu:
- Zasad bezpieczeństwa osobistego: Jak unikać zagrożeń i wcześnie je identyfikować.
- Skutecznych metod obrony: Technik pozwalających na odparcie ataku nawet silniejszego napastnika.
- Pracy pod presją: Symulacje różnych scenariuszy uczyły zachowania spokoju i zimnej krwi w sytuacjach ekstremalnych.
- Przewagi taktycznej: Wykorzystania otoczenia i odpowiedniej techniki zamiast czystej siły fizycznej.
Wsparcie i integracja
Szkolenie stało się również doskonałą okazją do wymiany doświadczeń. Atmosfera wzajemnego wsparcia pokazała, że współczesne kobiety w Policji to grupa silna, zjednoczona i gotowa na każde wyzwanie. Jubileusz 100-lecia stał się dowodem na to, że przez ostatni wiek kobiety nie tylko odnalazły swoje miejsce w formacji, ale stały się jej nieodzownym i profesjonalnym filarem.
Wspólne ćwiczenia potwierdziły, że profesjonalizm nie ma płci, a przygotowanie merytoryczne i fizyczne rzeszowskich policjantek oraz pracownic stoi na najwyższym poziomie.

![Gala Boksu Olimpijskiego przyciągnęła tłumy kibiców do Sokołowa Małopolskiego [ZDJĘCIA] Gala Boksu Olimpijskiego przyciągnęła tłumy kibiców do Sokołowa Małopolskiego [ZDJĘCIA]](https://static2.rzeszow-info.pl/data/articles/sm-4x3-gala-boksu-olimpijskiego-przyciagnela-tlumy-kibicow-do-sokolowa-malopolskiego-zdjecia-1774200683.jpg)

![Sportowe emocje w Świlczy. Turniej siatkówki o Puchar Wójta przyciągnął 8 drużyn [ZDJĘCIA] Sportowe emocje w Świlczy. Turniej siatkówki o Puchar Wójta przyciągnął 8 drużyn [ZDJĘCIA]](https://static2.rzeszow-info.pl/data/articles/sm-4x3-sportowe-emocje-w-swilczy-turniej-siatkowki-o-puchar-wojta-przyciagnal-8-druzyn-zdjecia-1774178484.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze