Do zatrzymania doszło w miniony czwartek. Mundurowi wcześniej ustalili, że 23-latek może posiadać substancje zabronione oraz jakim pojazdem się porusza. Kiedy zauważyli opla, którym miał kierować, zatrzymali samochód do kontroli drogowej.

W trakcie czynności młody mężczyzna zachowywał się wyraźnie nerwowo. Zaprzeczał, że posiada jakiekolwiek narkotyki, jednak policjanci nie dali wiary jego zapewnieniom. Dokładne przeszukanie pojazdu oraz samego kierowcy potwierdziło ich podejrzenia – funkcjonariusze znaleźli przy nim substancje, które wstępne badania zidentyfikowały jako mefedron. Łącznie zabezpieczono ponad 150 gramów tego środka.
23-latek został natychmiast zatrzymany i trafił do policyjnej izby zatrzymań. Zebrany materiał dowodowy przekazano do Prokuratury Rejonowej w Brzozowie, gdzie wszczęto śledztwo. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających.
W sobotę prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Brzozowie wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku i zdecydował o izolacji podejrzanego na okres trzech miesięcy.
Za posiadanie znacznej ilości narkotyków 23-latkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.



![Zima zaskoczyła drogowców. Zablokowana DK19, opóźnienia w komunikacji i kolizje [ZDJĘCIA] Zima zaskoczyła drogowców. Zablokowana DK19, opóźnienia w komunikacji i kolizje [ZDJĘCIA]](https://static2.rzeszow-info.pl/data/articles/sm-4x3-zima-zaskoczyla-drogowcow-zablokowana-dk19-opoznienia-w-komunikacji-i-kolizje-zdjecia-1763718315.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze