Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 3 lipca 2025 20:46
WAŻNE
Reklama Drukarnia Rzeszów

Rzeszów walczy z upałami. Kurtyny wodne uruchomione w centrum miasta

Podziel się
Oceń

W obliczu prognozowanych na dziś rekordowych upałów, przekraczających nawet 35 stopni Celsjusza w cieniu, władze Rzeszowa podjęły działania mające na celu ulżenie mieszkańcom i turystom. Od dziś na trzech głównych deptakach w centrum miasta – przy ulicy 3 Maja, Kościuszki oraz na Rynku – uruchomiono specjalne kurtyny wodne.
Rzeszów walczy z upałami. Kurtyny wodne uruchomione w centrum miasta
Rzeszów. Kurtyny wodne MPWiK.

Autor: Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa

Instalacje te mają zapewnić ochłodę i komfort w najbardziej ruchliwych punktach Rzeszowa, gdzie upał jest szczególnie dotkliwy. Kurtyny wodne, emitujące delikatną mgiełkę wodną, stanowią popularne rozwiązanie w walce z wysokimi temperaturami, oferując chwilę wytchnienia od palącego słońca.

Decyzja o uruchomieniu kurtyn wodnych jest odpowiedzią na ostrzeżenia meteorologiczne i ma na celu minimalizowanie negatywnych skutków fal upałów dla zdrowia i samopoczucia mieszkańców. 

Władze miasta apelują jednocześnie o zachowanie ostrożności, unikanie bezpośredniego nasłonecznienia w godzinach szczytu upałów, picie dużej ilości wody oraz dbanie o osoby starsze i dzieci.

Kurtyna wodna MPWiK przy ulicy 3 maja. 

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama Drukarnia Rzeszów