Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Certyfikat Ekopuszczyka - rusza projekt dla rzeszowskich szkół

Certyfikat Ekopuszczyka - rusza projekt dla rzeszowskich szkół
cert

Miasto Gmina Rzeszów, Fundacja Odzyskaj Środowisko oraz organizacja odzysku AURAEKO zapraszają szkoły  podstawowe i ponadpodstawowe do wzięcia udziału w pionierskim projekcie edukacji ekologicznej. Wystarczy zarejestrować szkołę, wykonać jedno z zadań konkursowych i przesłać raport, by zdobyć certyfikat Ekopuszczyka – ekologicznej szkoły. Na uczniów czekają także cenne nagrody.  Projekt potrwa do końca marca.Ekopuszczyk – symbol mądrości w duchu eko


W mitologii greckiej była świętym ptakiem Ateny – bogini mądrości i sztuki. Starożytni Grecy wierzyli, że gniazda pójdziek (tamtejszych sów) gwarantują im przychylność bogini. Ówcześni mieszkańcy cenili sowy tak bardzo, że ich wizerunek wybijano na drachmach, a Owidiusz przywoływał je w poemacie „Metamorfozy”. Sowy fascynowały ludzi od najdawniejszych czasów: ich przenikliwe spojrzenie, duża głowa, charakterystyczne „uszy” i majestatyczne skrzydła rozpostarte w locie znajdujemy w sztuce, literaturze czy fotografii. Ten boski ptak od stuleci uchodzi za symbol mądrości i wiedzy, dlatego stał się również patronem innowacyjnej platformy edukacyjnej Szkolnego Centrum Recyklingu. Certyfikat Ekopuszczyka to symbol zaangażowania szkoły na rzecz edukacji ekologicznej, ze szczególnym uwzględnieniem selektywnej zbiórki elektrycznych śmieci.

Proste zasady, cenne nagrody


Główną ideą projektu jest pokazanie rzeszowskim uczniom, że warto zaangażować się na rzecz ochrony środowiska naturalnego. „Stworzenie mapy miasta z czerwonymi pojemnikami na małe elektrośmieci, przeprowadzenie zajęć edukacyjnych związanych z tematyką elektrycznych śmieci, wywiady z mieszkańcami Rzeszowa o ekologii, kampania informacyjna dla rzeszowian o tym, co robić ze zużytym sprzętem to kilka propozycji działań dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych” – mówi Agnieszka Pabis z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Wszystkie informacje na temat Projektu Certyfikat Ekopuszczyka oraz Regulamin znajdują się na stronie Szkolne Centrum Recyklingu.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów