Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Refleksje nad Kinem i Filozofią na Uniwersytecie Rzeszowskim

Refleksje nad Kinem i Filozofią na Uniwersytecie Rzeszowskim
Refleksje nad Kinem i Filozofią na Uniwersytecie Rzeszowskim

Za nami kolejna edycja konferencji „Film i Filozofia”, która odbyła się w dniach 27-28 czerwca 2024 roku i zgromadziła uczestników z Rzeszowa, Krakowa, Poznania oraz Radomia.

Konferencja była doskonałą platformą do interdyscyplinarnej dyskusji na temat relacji między sztuką filmową a filozofią. Uczestnicy mieli okazję zgłębiać, jak obie dziedziny mogą wzajemnie się inspirować i uzupełniać.

Jednym z kluczowych punktów programu była specjalna projekcja filmu „Nierozłączni” (Dead Ringers, 1988) w reżyserii Davida Cronenberga. Film, uznawany za jedno z najbardziej filozoficznych dzieł reżysera, stał się świetnym pretekstem do refleksji nad tematami tożsamości, cielesności oraz dualizmu. 

Bogactwo tematów i wysoki poziom merytoryczny wystąpień stworzyły wyjątkową atmosferę intelektualnej wymiany. Kolejna edycja konferencji odbędzie się już za rok.

Organizatorem wydarzenia był Instytut Filozofii Uniwersytetu Rzeszowskiego we współpracy z rzeszowskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Filozoficznego. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Rzeszów Info.


 


Podziel się
Oceń

Komentarze