Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Art Celebration na ESK2024! W hołdzie dla Zbigniewa Jakubka [FOTO]

Blisko kilkaset osób uczestniczyło w koncercie Art Celebration, który upamiętnił twórczość Zbigniewa Jakubka – wybitnego pianisty, kompozytora i muzyka jazzowego pochodzącego z Rzeszowe - zmarłego 1 maja 2023 roku.
Art Celebration na ESK2024! W hołdzie dla Zbigniewa Jakubka [FOTO]

Autor: Grzegorz Bukała

W niedzielny wieczór, 23.06., odbył się koncert Art Celebration w ramach Europejskiego Stadionu Kultury 2024r. Na scenie pojawili się muzycy i artyści, z którymi Zbigniew Jakubek miał okazję współpracować na przestrzeni swojej muzycznej kariery: Rafał Stępień, Paweł Dobrowolski, Tomasz Grabowy, Marek Raduli oraz gościnnie Bernard Maseli, Adam Wendt, Damian Kurasz i „Eskaubei”.

Wystąpiła również legenda polskiego jazzu, zespół Walk Away, z którym Jakubek był związany przez blisko 25 lat. Hołd artyście złożył także Chór Gospel Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Podczas niedzielnego koncertu zaśpiewali Grażyna Łobaszewska i Wojciech Myrczek, a za fortepianem zasiadł Michał Szkil, a na trąbce zagrał Tomasz Nowak.

Publiczność miała okazję wysłuchać utworów z wydanej w ubiegłym roku płyty „Tribute to Zbigniew Jakubek”, zawierającej kompozycje i partie muzyczne Jakubka.

Koncert Art Celebration, który Zbigniew Jakubek współtworzył przez 11 lat, został wzbogacony o wystawę zdjęć muzyka autorstwa Magdaleny Małaczyńskiej i Macieja Rałowskiego.

 


Podziel się
Oceń

Komentarze