Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Prezydent Konrad Fijołek przedstawił Kolegium Prezydenckie

Krzysztof Stańko i Grzegorz Wrona to nowi wiceprezydenci Rzeszowa. Prezydent Konrad Fijołek powołał Kolegium Prezydenckie. Czym będzie się zajmowało przybliżyła konferencja prasowa która odbyła się 7 czerwca w rzeszowskim Ratuszu.
Prezydent Konrad Fijołek przedstawił Kolegium Prezydenckie

Źródło: Grzegorz Bukała/UM

W Rzeszowie powołano Kolegium Prezydenckie. Jego zwierzchnikiem jest Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek. W skład kolegium wchodzą również: Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Rzeszowa – Marcin Deręgowski, Drugi Zastępca Prezydenta – Krzysztof Stańko, Trzeci Zastępca Prezydenta – Grzegorz Wrona, Pełnomocnik Koordynator ds. Społecznych, Kultury i Oświaty - Krystyna Stachowska, Pełnomocnik Koordynator ds. Inwestycji - Dariusz Urbanik, Sekretarz Miasta Rzeszowa - Marcin Stopa , Skarbnik – Jacek Mróz.
- Zmiany w zarządzaniu miastem są rzeczą naturalną. Udało mi się stworzyć bardzo dobrą, fachową drużynę, która zadba o sprawy rzeszowskie - podkreślił Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek, przedstawiając zarząd miasta. - Chcemy, żeby w nowej kadencji skorzystać z wszystkich możliwych szans.
Kim są nowo powołani Zastępcy Prezydenta?  
Urzędujący od początku czerwca Wiceprezydent Marcin Deręgowski to 43-letni rzeszowianin. Zarządza projektami informatycznymi. Jest dobrze znany mieszkańcom Rzeszowa, bo od 2010 roku był radnym, kieruje też rzeszowską Platformą Obywatelską i zasiada w zarządzie regionu podkarpackiego tej partii. Jak sam mówi, otwarty jest na nowe pomysły na miasto.
Marcin Deręgowski ukończył Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na kierunku informatyka i ekonometria oraz studia podyplomowe na kierunku analityka biznesowa.
-Jeśli chodzi o plany, w pierwszej kolejności zająłem się audytem inwestycji sportowych, które będziemy realizowali. W kwestii mienia chcę skoncentrować się na pozyskiwaniu terenów niezbędnych do inwestycji. Chcę także zwiększyć skuteczność działań Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów- mówił Marcin Deręgowski. - Jako informatykowi bliskie mi są tematy związane z cyfryzacją urzędu – dodał.  
Wiceprezydent Krzysztof Stańko pochodzi z Rzeszowa, ma 55 lat. Pełni funkcję członka zarządu regionu podkarpackiego w partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Był pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Rzeszowa ds. Innowacji i Rozwoju. Wcześniej działał jako manager. Zawodowo związany jest z biznesem. Zarządza projektami oraz procesami biznesowymi. Szczególnie bliskie są mu branże nowoczesnych technologii, telekomunikacji oraz IT. Od lat zajmuje się innowacjami. To on współtworzył Pierwszy Elektroniczny Sąd Polubownego „Ultima Ratio” przy Stowarzyszeniu Notariuszy RP. Pracuje też jako ekspert innowacji w programie Ministerstwa Funduszy i Polityki Społecznej pod nazwą „Innovation Coach”.
Krzysztof Stańko jest absolwentem studiów pedagogicznych w rzeszowskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej, jak również studiów na kierunku informatyka. Ukończył studia podyplomowe na kierunku marketing w krakowskiej Akademii Ekonomicznej oraz studia MBA w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Warszawie.
- Jesteśmy tu dla mieszkańców – zaznaczył wiceprezydent Stańko.- Będę wprowadzał w życie ustalenia mieszkańców i administracji w zakresie wprowadzania zielonych, ekologicznych zmian.
Wiceprezydent Grzegorz Wrona może pochwalić się 27-letnim doświadczeniem w zarządzaniu zróżnicowanymi zespołami oraz restrukturyzacji przedsiębiorstw.  Buduje, rozwija i restrukturyzuje organizacje biznesowe. Ma ogromne doświadczenie w obszarze marketingu. Współtworzył i realizował kampanie wizerunkowe dla Polskiej Organizacji Turystycznej na rynku brytyjskim, niemieckim, francuskim i izraelskim, działał jako ekspert POT w latach 2007-2011 oraz doradca Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jest autorem także wielu innych kampanii społecznych i promocyjnych.
Od 2009 roku jest związany z sektorem energetycznym. W 2011 roku objął stanowisko wiceprezesa Zarządu Spółki Elektrownia Stalowa Wola. Był wiceprezesem Zarządu i Dyrektorem ds. Inwestycji w Tauron Wytwarzanie. W czasie swojej kadencji pełnił także funkcje Dyrektora ds. Restrukturyzacji Majątku Spółki oraz Dyrektora ds. Wsparcia i Rozwoju Spółki.
Ukończył Akademię Górniczo Hutnicza w Krakowie - marketing internetowy, Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie - coaching i NLP, Szkołę Główną Handlową w Warszawie- studia menedżerskie, PWSFTviT w Łodzi - Wydział Produkcji, Uniwersytet Rzeszowski - kierunek ekonomia oraz Akademię Rolniczą w Krakowie - kierunek ekonomia.
Pozostali członkowie Kolegium Prezydenckiego się nie zmienili. Krystyna Stachowska, Dariusz Urbanik, Marcin Stopa i Jacek Mróz kierowali miastem przez ostanie trzy lata.
- Jestem managerem i będę postępował tak jak manager – zapowiedział Grzegorz Wrona. – I będę realizował każdy z pomysłów który wspólnie z Kolegium ustalimy i który będzie miał w perspektywie dobro miasta. Najpierw chcę się zapoznać z potrzebami. W mieście mamy doskonałych fachowców, wierzę ze będzie nam się dobrze pracowało -powiedział wiceprezydent Wrona.
Zakres tematyczny spraw Kolegium Prezydenckiego
Bezpośrednio pod Prezydenta będą podlegały m.in. wydziały: Pozyskiwania Funduszy, Biuro Audytu Wewnętrznego, Centrum Innowacji Miejskich, Biuro Obsługi Prawnej, Biuro Architekta Miasta, Biuro Kontroli, Straż Miejska czy Kancelaria Prezydenta.
Pierwszy wiceprezydent będzie nadzorował pracę: Wydziału Zamówień Publicznych, Biura Obsługi Informatycznej i Telekomunikacyjnej, Biura Analiz i Strategii, Wydziału Sportu i Rekreacji, Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów, Biura Gospodarki Mieniem.
Zastępca ds. Zielonego Rzeszowa będzie kierował pracą wydziałów: Gospodarki Komunalnej, Klimatu i Środowiska i Zarządu Zieleni Miejskiej.
Zastępca ds. gospodarczych będzie nadzorował pracę: Wydziału Marki Miasta Współpracy Gospodarczej i Turystyki, Wydziału Działalności Gospodarczej i Zezwoleń, Wydziału Geodezji, Architektury, Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa i Zarządu Transportu Miejskiego.
Pełnomocnik Koordynator ds. Społecznych, Kultury i Oświaty będzie kierował: Wydziałem Polityki Społecznej wraz z miejskimi jednostkami polityki społecznej,  Wydziałem Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z miejskimi instytucjami kultury, Wydziałem Edukacji wraz z miejskimi placówkami oświatowymi.
Pełnomocnik Koordynator ds. Inwestycji będzie kierował: Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków, Wydziałem Inwestycji i Miejskim Zarządem 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów