Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Rzeszów. W połowie czerwca rusza sezon wodnych atrakcji!

W Rzeszowie sezon na kąpiele pod gołym niebem rusza od 15 czerwca. Zarówno na Żwirowni, jak i basenach otwartych ROSiR na plażowiczów czeka wiele atrakcji. Kąpieliska są przygotowane, aby zarówno miłośnicy plażowania, jak i atrakcji sportowych mogli przyjemnie spędzać tu czas.
Rzeszów. W połowie czerwca rusza sezon wodnych atrakcji!

Źródło: ROSiR Rzeszów

Przed sezonem na rzeszowskiej Żwirowni wyremontowano pomost i dowieziono 300 ton piasku. Miejskie Kąpielisko przy ul. Kwiatkowskiego, to akwen strzeżony z wydzieloną płycizną dla dzieci oraz miejscem dla osób pływających. Ci, którzy lubią aktywny wypoczynek, mogą tu pograć w siatkówkę plażową (dostępne są dwa boiska), albo wypożyczyć sprzęt pływający. Do wyboru są kajaki i rowerki wodne. Odpoczywający mogą skorzystać z zaplecza gastronomicznego, albo pogrillować w przygotowanym do tego miejscu. Rodziny z dziećmi mają do dyspozycji plażę z placem zabaw. Wypożyczyć można również leżaki. 

Otwarte: 15.06. - 01.09.2024, w godz. 10.00 - 18.00. Bilety wstępu: 4 zł ulgowy, 6 zł normalny.

Bieżącą konserwację przeszedł również Kompleks Basenów Otwartych ROSiR, przy ul. Jałowego 23a. Z jakich atrakcji można tu skorzystać? Jest basen rekreacyjny ze zjeżdżalnią typu wąż 70 metrów, rwąca rzeka, siatka wspinaczkowa, bicze wodne, leżaki wodne z hydromasażem, grzybek wodny. Na dzieci czeka brodzik ze zjeżdżalnią, wodny plac zabaw z tunelem, oraz zwykły plac zabaw. Basen pływacki ma wymiary 50 m x 21 m. Do dyspozycji plażowiczów są również boisko do siatkówki plażowej i zaplecze gastronomiczne.

Otwarte: 15.06. - 01.09.2024 w godz. 9.00 - 20.00. Bilety wstępucałodzienny (w godz. 9.00-19.00): 17 zł ulgowy, 25 zł normalny, popołudniowy (w godz. 17.00-19.00): 12 zł ulgowy, 17 zł normalny. 

W czasie letnim, kiedy z basenów krytych nie korzystają szkoły i jest znacznie mniej odwiedzających, przeprowadzane są konieczne naprawy i konserwacje. Tak samo będzie i w tym roku, dlatego baseny kryte otwarte będą rotacyjnie. 

I tak Basen Kryty Delfin, al. Rejtana 30 zamknięty będzie w lipcu, a otwarty w sierpniu. Basen Kryty Karpik, ul. Solarza 12otwarty będzie w lipcu, zamknięty w sierpniu. Basen Kryty Matuszczaka, ul. Matuszczaka 7A, otwarty będzie w lipcu, zamknięty w sierpniu, Basen Kryty Muszelka, ul. Starzyńskiego 17 zamknięty będzie w lipcu, otwarty w sierpniu. BASEN KRYTY ROSiR, ul. Jałowego 23a będzie zamknięty od 30 maja do 8 września. Otwarty będzie od 9 września.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów