Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Rehabilitacja, specjalistyczne terapie, zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Nikoli

Nikola urodziła się 31.05.2012 r. W dniu narodzin nic nie wskazywało, że będzie chora. Dostała 10 punktów w skali Apgar.
Rehabilitacja, specjalistyczne terapie, zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Nikoli

Źródło: Anna Kisała

Dopiero po pewnym czasie zauważono, że nie używała rąk, odchylała je do tyłu, nosiła grzechotki na stopach. Na początku pediatra stwierdziła, że Nikola ma wzmożone napięcie mięśniowe i zaleciła rehabilitację.

Około 7 miesiąca życia zdiagnozowano u dziewczynki opóźnienie w rozwoju psychoruchowym, małogłowie, refluks.

Po wyjściu ze szpitala zaczęła się intensywna rehabilitacja, wizyty u specjalistów: logopeda, psycholog, dodatkowe badania .Wykluczono wadę genetyczna oraz podejrzewany wcześniej autyzm.

W 2015 roku Nikola otrzymała pierwsze orzeczenie o niepełnosprawności i orzeczenie o kształceniu specjalnym. W orzeczeniu stwierdzono, że ma niepełnosprawność ruchową i intelektualną w stopniu umiarkowanym. 

Moja córka nie rozwija się prawidłowo, nie mówi, nie bawi się zabawkami zgodnie z przeznaczeniem. Na dzień dzisiejszy ma stwierdzone upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym. Ma zaburzenia integracji sensorycznej. Wymaga terapii rehabilitacyjnej, integracji sensorycznej, logopedycznej, psychologicznej, terapii ręki. Ma wadę wzroku- zaburzoną koordynację wzrokowo- ruchową – mówi pani Dorota, mama dziewczynki.

Jest pod opieka lekarza rehabilitacji, neurologa, okulisty, ortopedy, gastrologa. Koszty terapii przekraczają moje możliwości finansowe. Ze względu na chorobę córki musiałam zrezygnować z pracy aby się nią opiekować. Nasza sytuacja jest o tyle trudna gdyż  świadczenie pielęgnacyjne, które otrzymuję pokrywa wynajem mieszkania, niestety odmówiono nam mieszkania socjalnego- dodaje.

Pani Dorota zwraca się z prośbą o pomoc w leczeniu córki. Sprzęty do terapii, wizyty u specjalistów oraz rehabilitacja przewyższają jej możliwości finansowe.

Marzeniem kobiety jest żeby córka była sprawna, mówiła, rozwijała się jak inne dzieci. Nikola pomimo choroby jest uśmiechnięta dziewczynką. Mama samotnie ją wychowuje.

Panią Dorotę i Nikolę miałam możliwość poznać przy organizacji mikołajek. Dlatego zachęcam do pomocy i wsparcia dzielnych dziewczyn https://pomagam.pl/ngmc6e

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów