Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Trwa walka o sprawność Amelki

Lista chorób Amelki zdaje się nie mieć końca.. hipoglikemia, niedoczynność przysadki, autyzm atypowy, wrodzona wada serca, astma oskrzelowa, ale mimo tych trudności stara się pokonywać przeszkody dnia codziennego.
Trwa walka o sprawność Amelki

Źródło: Anna Kisała

Amelka wymaga specjalistycznej diety i przyjmowania hormonów, ze względu na deficyt wzrostu.

Pod koniec zeszłego roku córka zupełnie przestała rosnąć. Prognozowany przez endokrynologa wzrost końcowy wynosił zaledwie 144 cm. Niestety prócz niedoboru hormonu wzrostu u Amelki wystąpiło też przedwczesne dojrzewanie, które spowodowało przyspieszenie wieku kostnego. Przez niedobór hormonu wzrostu nasilały się też napady hipoglikemii- mówi mama dziewczynki.

Odkąd Amelce podawany jest hormon wzrostu – nie miała ani jednego napadu hipoglikemii. Dzięki wsparciu wielu osób udało się uzbierać środki na półroczne leczenie hormonem wzrostu. Początkowa dawka wystarczyła na 1,5 miesiąca, niestety teraz pojawiła się konieczność zwiększenia dawki, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami, które nie są osiągalne dla mamy dziewczynki.

Ze względu na częste choroby Amelki i liczne wizyty u wielu specjalistów, nie jestem w stanie podjąć pracy. Utrzymujemy się głównie ze świadczenia pielęgnacyjnego- dodaje kobieta.

Aby dziewczynka miała szansę na jak najlepsze funkcjonowanie, potrzebuje rocznego leczenia hormonem wzrostu, licznych terapii (w tym SI) i zajęć rehabilitacyjnych. To wszystko generuje ogromne koszty!

Amelka jest bardzo pogodną dziewczynką, uwielbia zwierzęta, pływanie i wspinaczki. Interesuje się też ratownictwem medycznym. Dziewczynce można pomóc wpłacając na jej zbiórkę: https://www.siepomaga.pl/amelia-wilman


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów