Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Rzeszów jest najważniejszy! Zawsze!

Te słowa wybrzmiały na rzeszowskim Rynku wielokrotnie podczas ostatniej w kampanii wyborczej konferencji prasowej Konrada Fijołka.
Rzeszów jest najważniejszy! Zawsze!

Źródło: KWW Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa

Na początku konferencji prezydent podziękował wszystkim rzeszowianom za trzy ostatnie lata pracy, za wszystkie głosy zebrane w pierwszej turze wyborów, za słowa uznania ale i wszystkie uwagi. – Dziękuję szczególnie za spotkania na rzeszowskich osiedlach, podczas których rozmawialiśmy o tym, co należy jeszcze zmienić, co skorygować. Jestem człowiekiem skromnym i zawsze także starałem się słuchać ludzi. Nie zawsze pewnie wszystko zrobiłem idealnie, zatem bardzo dziękuję za wszystkie wasze głosy dotyczące tego, co należy zmienić, co nowego wprowadzić. Dziękuję tym, którzy mówili, że nie głosowali na mnie w pierwszej turze a teraz oddadzą na mnie swój głos – mówił Konrad Fijołek

Prezydent mówił o wskazówkach, jakie otrzymywał od mieszkańców. I tak za ich wskazaniem informował o inwestycjach, które w Rzeszowie powstają, o rozbudowie infrastruktury edukacyjnej, o działaniach na rzecz rozwoju sportu, kultury. - Tak zrobiłem - mówił prezydent

- Drugą wskazówką, jaką usłyszałem jest to, aby jeszcze mocniej zainwestować w sprawy osiedlowe. Dlatego też, wsłuchując się w głosy mieszkańców, zdecydowałem wprowadzić nowy program – przygotować i wykonać każdego roku 33 propozycje najważniejszych nakładek na drogach osiedlowych, 33 propozycje budowy chodników czy oświetlenia dróg – powiedział Konrad Fijołek. Na takie zadania nie było w ostatnim roku wystarczająco pieniędzy. – Nie było, bo rząd, który ustąpił, na takie inwestycje pieniądze Rzeszowowi zabrał. Ale teraz mamy nowy rząd – Koalicję 15 października. Mamy teraz dobry klimat dla naszego miasta i mamy szanse na pieniądze. Dlatego będzie nas stać na ten program – jeszcze w tym roku zaczynamy – chodnik, nakładka, oświetlenie na każdym osiedlu. Będziemy rozwiązywać więcej waszych lokalnych problemów – mówił prezydent Rzeszowa, dodając, że przykładów tego, że jak dobrze układa się jego współpraca z wojewodą i rządem jest już bardzo wiele. – Wymienię tylko jeden, najnowszy – otrzymaliśmy dotację – 600 tys. zł, dzięki której możemy kupić nowy wóz strażacki dla OSP Pogwizdów Nowy. Przykładów dobrej współpracy z władzami centralnymi jest mnóstwo. I jest to bardzo ważne, to wiarygodność – podkreślał Konrad Fijołek. 

- Mój kontrkandydat całą kampanię stara się ukryć to, że jest z PiS. Ale choćby nie wiem jak się nazwali, nawet „śpiewające słowiki” to i tak wszyscy wiemy, że są z PiS. I wszyscy też wiemy, że to rząd PiS krzywdził takie miasta jak Rzeszów. Dlatego się wstydzą, dlatego nie odpowiedzieli,.  Że zabrali naszemu miastu 350 mln zł, tylko z powodów politycznych. Nie dajmy się na to nabrać – powiedział Konrad Fijołek. 

Podkreślał, że spotykał się z głosami, że mnie widać w tej kadencji wielkich inwestycji. – Tę kadencję poświeciłem na przygotowanie tych potężnych działań. Każdy kto budował dom wie,  że najpierw potrzebne jest znalezienie odpowiedniego miejsca, projekt i w końcu zabezpieczenie pieniędzy. I mamy te inwestycje przygotowane. Mogę tu wymienić np. drogę na południu miasta, z nowym mostem na Wisłoku a także rondo i wiadukt na skrzyżowaniu ul. Kwiatkowskiego i Powstańców Warszawy. To są inwestycje, które odkorkują południe miasta. Mamy gotowe projekty, klimat w Warszawie jest dziś dla nas pozytywny abyśmy mogli te inwestycje zrealizować – podkreślił prezydent Rzeszowa apelując o zaufanie i poparcie w najbliższą niedzielę. 

ŹRÓDŁO: KWW Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów