Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Powiat wielkich możliwości

Powiat rzeszowski to dynamicznie rozwijający się obszar, dobrze skomunikowany, z nowoczesną infrastrukturą. Dzięki temu jest miejscem wielu szans i możliwości. Przyczynia się do tego także systematyczne inwestowanie w infrastrukturę niezbędną do życia na odpowiednim poziomie. Zrealizowano tu wiele nowatorskich przedsięwzięć, jak chociażby utworzenie powiatowego Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”, który bywa nazywany „gospodarczym sercem regionu”. Nowoczesne rozwiązania technologiczne wprowadzane są także w obsłudze mieszkańców, by świadczone usługi spełniały najwyższe standardy.
  • Źródło: Powiat Rzeszowski
Powiat wielkich możliwości

Źródło: Powiat Rzeszowski

Jedną z największych inwestycji realizowanych obecnie przez Powiat Rzeszowski jest remont i przebudowa Zespołu Pałacowo – Parkowego w Tyczynie. Nieużytkowana oficyna przeszła gruntowną renowację i będzie pełnić funkcję internatu. Dobudowany został też łącznik z salą gimnastyczną, której wcześniej w tej szkole nie było. Z obiektu będzie można korzystać od nowego roku szkolnego. Z uwagi na ukształtowanie terenu powstał też amfiteatr, który będzie wykorzystywany przez młodzież oraz lokalną społeczność jako miejsce spotkań oraz integracji. Wykonane prace zamykają się w kwocie 20 mln zł.

ŹRÓDŁO: Powiat Rzeszowski

Podjęto też decyzję o budowie nowoczesnej strzelnicy sportowej przy ulicy Biznesowej w Rzeszowie. Ta kryta strzelnica ma sprzyjać rozwojowi sportu oraz promowaniu zdrowego trybu życia. Znajdzie się tam sześć podstawowych linii strzeleckich o długości 50 m. W ramach zadania powstanie budynek strzelnicy o wymiarach 70 m długości i 25 m szerokości z salą instruktażową, pomieszczeniami biurowymi i technicznymi. Obiekt będzie zamknięty i wyciszony, z dostępnym parkingiem. Cały budynek przystosowany będzie dla osób niepełnosprawnych. Strzelnica zostanie w pełni wyposażona, między innymi w przykrycie hali strzelań oraz system multimedialny przeznaczony do prowadzenia ćwiczeń strzeleckich. Ze strzelnicy będą korzystać uczniowie klas policyjnych, młodzież oraz wszyscy chętni. Został wybrany wykonawca, finalizowana jest umowa. Koszt inwestycji to ok. 17 mln zł.

Został również zakupiony i wyremontowany budynek przy ulicy Siemieńskiego w Rzeszowie, który będzie siedzibą Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 w Rzeszowie, czyli jednostek zajmujących się pomocą społeczną oraz wsparciem psychologiczno-pedagogicznym w powiecie rzeszowskim. To znaczący wkład w rozwój infrastruktury publicznej. Budynek został wyremontowany i rozbudowany, a także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Aktualna siedziba nie spełnia bowiem oczekiwań co do dostępności, jak i funkcjonalności. Zakres prac obejmował kompleksową przebudowę budynku przy ul. Siemieńskiego 18A, której celem było dostosowanie go do oczekiwań i potrzeb mieszkańców. Obecnie trwają procedury związane z jego odbiorem. Wartość robót budowlanych zamyka się w kwocie ok. 14,5 mln zł.

Kolejną inwestycją jest Branżowe Centrum Umiejętności przy Zespole Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie (szkoła ta zajęła 7 miejsce w ostatnim rankingu techników województwa podkarpackiego). Powstaje tu dwukondygnacyjny budynek z laboratoriami, salami zabiegowymi i salą konferencyjną, który będzie bazą do rozwijania umiejętności w dziedzinie techniki weterynaryjnej oraz do praktycznej wymiany wiedzy. W Branżowym Centrum Umiejętności znajdą się powierzchnie do zajęć praktycznych, które będą realizowane we współpracy z uczelnią wyższą oraz specjalistami z branży weterynaryjnej. Branżowe Centrum Umiejętności ma integrować szkoły, uczelnie wyższe, przedsiębiorstwa oraz instytucje branżowe w celu jak najlepszego przygotowania kadr dla gospodarki. Projekt zostanie ukończony w bieżącym roku, obecnie realizowana jest druga kondygnacja. Wartość tego zadania to 12 mln zł.

W Górnie, we współpracy z kilkunastoma partnerami, realizowany jest projekt dotyczący utworzenia 5 mieszkań treningowych dla młodzieży, pn. „Zwiększenie dostępu do usług wspierających funkcjonowanie dzieci, młodzieży, rodzin biologicznych i pieczy zastępczej”. Powstaną one w pawilonie, który nie był dotychczas użytkowany. Pokoje będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wartość dofinansowania zadania w części realizowanej przez Powiat Rzeszowski wynosi około 2,4 mln zł.

Powiat Rzeszowski wystąpił także z wnioskiem i uzyskał dofinansowanie w wysokości ok. 2 mln zł na termomodernizację obiektu Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie. Projekt obejmuje docieplenie budynku dydaktycznego z łącznikiem sali gimnastycznej. Wykonana zostanie także instalacja fotowoltaiczna oraz wymiana oświetlenia.

Do najważniejszych realizowanych zadań drogowych należy odbudowa mostu przez potok Dylągówka w miejscowości Dylągowa, w ciągu drogi powiatowej Dynów – Sielnica za kwotę 5 mln zł. Kolejną inwestycją jest remont odcinków dróg powiatowych w miejscowości Dynów (ok. 4 mln zł), a także przebudowa przejść dla pieszych z sygnalizacją świetlną w miejscowości Zgłobień-Wola Zgłobieńska za kwotę 2 mln zł. Następnym ważnym zadaniem jest wykonanie remontu dróg na odcinku Trzciana –Nosówka-Zwięczyca za około 2 mln zł oraz remont drogi w Przewrotnem (ok.1,7 mln zł). W Malawie zostaną przebudowane przejścia dla pieszych za 1,5 mln zł.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów