Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Rzeszowscy mistrzowie Polski w robotyce pojadą do Dallas!

Uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 6, którzy zdobyli nagrodę główną na Mistrzostwach Polski w Robotyce, pojadą na Mistrzostwa Świata do Dallas. Powalczą tam z najlepszymi zespołami m.in. z USA, Kanady czy Chin. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie finansowe ze strony Miasta, Asseco i Texom.
Rzeszowscy mistrzowie Polski w robotyce pojadą do Dallas!

Źródło: Materiały prasowe Urzędu Miasta Rzeszów

Młodzież najlepiej skonstruowała autonomicznego robota, najlepiej go zaprogramowała i najlepiej nim sterowała na Mistrzostwach Polski Robotów – Warszawa 2024 VEX IQ Robotics Competition Polish National Championship 2024 – „Full Volume”.

 Zdobyła za to nagrodę główną - EXCELLENCE AWARD.  Teraz mają szanse powtórzyć swój sukces na „VEX Robotics World Championship 2024 – VEX IQ Competition Middle School w Dallas/Texas – USA”. 

Jest to jedyna drużyna w kategorii Middle School – czyli uczniów w wieku 12-16 lat, która będzie reprezentowała Polskę na tych największych na świecie zawodach robotyki edukacyjnej. Odbędą się one w maju tego roku. Aby uczniowie mogli wziąć udział w tym wydarzeniu, niezbędne było zdobycie środków m.in. na pokrycie kosztów przelotu, noclegu i wydatków na miejscu pobytu. Finasowanie zapewniły Urząd Miasta w Rzeszowie, który przekazał na ten cel 36 tys. zł, firma  Asseco  oraz Texom. Pomogli również rodzice wpłacając pieniądze na ten cel.

-Jesteśmy niesamowicie dumni z osiągnieć członków Szkolnego Klubu Robotyki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 6 w Rzeszowie. Ich sukces pokazuje, że młodzi polscy pasjonaci robotyki są w światowej czołówce - powiedział Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa. - Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tę niezwykle zdolną młodzież, która będzie reprezentowała nasz kraj, region oraz Rzeszów – stolicę innowacji.

W skład zwycięskiego zespołu 60027A „Resovia Cyber Stars” wchodzą Weronika Prończuk z klasy 7b, Kacper Borowiec z klasy 7a oraz Katarzyna Początko i Aleksandra Bargiel z klasy 6b. Ich drużyna powstała w 2022 roku. Opiekują się nimi mentorzy i instruktorzy Szkolnego Klubu Robotyki „RESOVIA ROBOTICS” Joanna Wilanowska-Rzemień i Mariusz Wróblewski.

Start w mistrzostwach, w których udział wezmą najlepsze zespoły z całego świata, to dla uczniów szansa na zdobycie doświadczenia i możliwość dalszego rozwoju. - Młode talenty to przyszłość branży nowych technologii, dlatego tak ważne jest wspieranie uczniów, aby mogli rozwijać swoje zainteresowania - powiedziała Gabriela Żukowicz, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland, Chief ESG Officer. - Takie działania są częścią naszej akcji charytatywnej „Pomagamy”, w ramach której pracownicy Asseco zgłaszają wybrane organizacje. Udzielamy im wsparcia ze specjalnie na ten cel przeznaczonego budżetu. Ponadto Rzeszów to miasto, z którym jesteśmy związani od początku istnienia naszej firmy i którego lokalna społeczność jest nam szczególnie bliska.


Podziel się
Oceń

Komentarze